Gaz z gwarancją ceny niższej o 33% - nowa oferta PGNiG. Dla kogo?

2023-02-10 6:45

Gaz z gwarancją ceny niższej o 33% od ceny bazowej, wynikającej z cennika, która aktualnie wynosi 525 zł za megawatogodzinę - to nowa oferta wprowadzona przez PGNiG. Z rozwiązania mogą skorzystać małe i średnie firmy. Gwarancję stałej ceny gazu PGNiG zapewnia do końca 2025.

Spis treści

  1. Dla kogo stała cena gazu od PGNiG?
  2. Jaka gwarantowana cena gazu w PGNiG?

Dla kogo stała cena gazu od PGNiG?

Nowa oferta PGNiG skierowana do wszystkich klientów biznesowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak zakłady fryzjerskie, sklepy, restauracje czy małe obiekty sportowe, które rozliczały się dotąd w ramach cennika spółki Gaz dla Biznesu w jednej z grup taryfowych BW/BS/BZ 1-4.

PGNiG podaje, że klienci mogą zabezpieczyć sobie cenę gazu ziemnego na stałym poziomie nawet do końca 2025 roku.

Jaka gwarantowana cena gazu w PGNiG?

PGNiG Obrót Detaliczny tłumaczy, że stała cena gazu zawarta w umowie będzie zależała od momentu, w którym dany klient zdecyduje się na skorzystanie z oferty. Spółka co tydzień aktualizuje ceny gazu, dostosowując je do bieżącej sytuacji na rynku. W przypadku dalszego spadku notowań gazu cena w kolejnych tygodniach może być jeszcze bardziej atrakcyjna niż obecnie. Ale może też wzrosnąć, jeżeli gaz na giełdzie zdrożeje.

Aktualnie, w przypadku zawarcia umowy do końca 2025 roku, cena, którą zagwarantuje sobie klient, wynosi 525 zł/MWh.

  "Wprowadziliśmy kolejne rozwiązanie, które po styczniowej, czasowej obniżce cennika dla klientów biznesowych, będzie realnym wsparciem dla polskich przedsiębiorstw. (...) Warto podkreślić, że to właśnie klienci, korzystający dotychczas z naszego cennika, poprzez wybór naszej nowej oferty, mogą sobie zapewnić do końca 2025 roku cenę niższą aż o jedną trzecią od aktualnej ceny bazowej" - przekazał 8 stycznia prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.

Przypomnijmy, że PGNiG obniżyła ceny gazu dla biznesu od 18 stycznia 2023. Obniżka wyniosła 150 zł/MWh, czyli ponad 19% mniej i ma obowiązywać do 31 marca 2023. Więcej o rozwiązaniu piszemy"

Źródło: PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej