Gaz z gwarancją ceny niższej o 33% - nowa oferta PGNiG. Dla kogo?

2023-02-10 6:45

Gaz z gwarancją ceny niższej o 33% od ceny bazowej, wynikającej z cennika, która aktualnie wynosi 525 zł za megawatogodzinę - to nowa oferta wprowadzona przez PGNiG. Z rozwiązania mogą skorzystać małe i średnie firmy. Gwarancję stałej ceny gazu PGNiG zapewnia do końca 2025.

Spis treści

  1. Dla kogo stała cena gazu od PGNiG?
  2. Jaka gwarantowana cena gazu w PGNiG?

Dla kogo stała cena gazu od PGNiG?

Nowa oferta PGNiG skierowana do wszystkich klientów biznesowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak zakłady fryzjerskie, sklepy, restauracje czy małe obiekty sportowe, które rozliczały się dotąd w ramach cennika spółki Gaz dla Biznesu w jednej z grup taryfowych BW/BS/BZ 1-4.

PGNiG podaje, że klienci mogą zabezpieczyć sobie cenę gazu ziemnego na stałym poziomie nawet do końca 2025 roku.

Jaka gwarantowana cena gazu w PGNiG?

PGNiG Obrót Detaliczny tłumaczy, że stała cena gazu zawarta w umowie będzie zależała od momentu, w którym dany klient zdecyduje się na skorzystanie z oferty. Spółka co tydzień aktualizuje ceny gazu, dostosowując je do bieżącej sytuacji na rynku. W przypadku dalszego spadku notowań gazu cena w kolejnych tygodniach może być jeszcze bardziej atrakcyjna niż obecnie. Ale może też wzrosnąć, jeżeli gaz na giełdzie zdrożeje.

Aktualnie, w przypadku zawarcia umowy do końca 2025 roku, cena, którą zagwarantuje sobie klient, wynosi 525 zł/MWh.

  "Wprowadziliśmy kolejne rozwiązanie, które po styczniowej, czasowej obniżce cennika dla klientów biznesowych, będzie realnym wsparciem dla polskich przedsiębiorstw. (...) Warto podkreślić, że to właśnie klienci, korzystający dotychczas z naszego cennika, poprzez wybór naszej nowej oferty, mogą sobie zapewnić do końca 2025 roku cenę niższą aż o jedną trzecią od aktualnej ceny bazowej" - przekazał 8 stycznia prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.

Przypomnijmy, że PGNiG obniżyła ceny gazu dla biznesu od 18 stycznia 2023. Obniżka wyniosła 150 zł/MWh, czyli ponad 19% mniej i ma obowiązywać do 31 marca 2023. Więcej o rozwiązaniu piszemy"

Źródło: PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej