Fundusz Wsparcia Kredytobiorców 2022 - sprawdź, czy możesz skorzystać z pomocy. UOKiK uruchomił kalkulator kredytowy

2022-08-22 12:38
Fundusz wsparcia kredytobiorców 2022 nowy kalkulator
Autor: Getty Images Fundusz Wsparcia Kredytobiorców 2022 - nowy kalkulator wyliczy wysokość raty kredytu po zmianie oprocentowania. Gdzie złożyć wniosek o wsparcie finansowe?

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców 2022 to pomoc dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a muszą spłacać raty kredytu mieszkaniowego. Teraz możesz sprawdzić czy możesz ubiegać się o pomoc. UOKiK uruchomił specjalny kalkulator finansowy, dzięki któremu dowiesz się czy przysługuje Ci prawo skorzystania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Z pomocy skorzystać mogą nie tylko ci z kredytami złotówkowymi, ale również ci, którzy zaciągnęli kredyt w walucie obcej. Kalkulator wyliczy m.in. wysokość raty kredytu po zmianie oprocentowania.

Spis treści

  1. Co wyliczy nowy kalkulator Funduszu Wsparcia Kredytobiorców?
  2. Gdzie znajdziesz kalkulator finansowy Funduszu Wsparcia Kredytobiorców?
  3. Fundusz Wsparcia Kredytobiorców 2022 - na czym polega wsparcie?
  4. Gdzie złożyć wniosek o pomoc Funduszu Wsparcia Kredytobiorców?

Co wyliczy nowy kalkulator Funduszu Wsparcia Kredytobiorców?

Nowy kalkulator to dodatkowa opcja sprawdzenia, czy osobom w trudnej sytuacji finansowej przysługuje prawo skorzystania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Kalkulator wyliczy nie tylko wartość raty kredytu po zmianie oprocentowania, ale też orientacyjną wysokość raty kredytu w przypadku wzrostu stóp procentowych oraz środki zaoszczędzone dzięki nadpłacie.

Warto bardzo dokładnie zapoznać się z symulacją wzrostu raty i przygotować się na możliwe większe obciążenia, sprawdzić oszczędności z tytułu ewentualnej nadpłaty oraz zweryfikować, jaką pomoc w spłacie kredytu można uzyskać - powiedział prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Gdzie znajdziesz kalkulator finansowy Funduszu Wsparcia Kredytobiorców?

Aby skorzystać z kalkulatora należy wejść na stronę finanse.uokik.gov.pl.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców 2022 - na czym polega wsparcie?

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców to zwrotne wsparcie finansowe dla kredytobiorców wypłacane na okres nie dłuższy niż 36 miesięcy, przy czym indywidualnie ustalana kwota wsparcia nie może być wyższa niż 2 tys. zł miesięcznie. Środki finansowe przekazywane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego bezpośrednio bankowi kredytobiorcy, który wnioskował o wsparcie. Więcej informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów oraz stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie złożyć wniosek o pomoc Funduszu Wsparcia Kredytobiorców?

Wniosek należy złożyć bezpośrednio w banku, który udzielił kredytu mieszkaniowego.

Źródło: rf.gov.pl, gov.pl, uokik.gov.pl, PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej