Farma solarna w formule PPP. Kraśnik szuka inwestora

2012-08-13 15:27
Kolektory płaskie Watt 4000S
Autor: Watt Instalacja solarna w Wojewódzkim Centrum Pediatrii Kubalonka, Istebna - kolektory płaskie WATT 4000S

W Kraśniku ma zostać wybudowana farma solarna. Władze miasta chcą zrealizować projekt w formule PPP i ogłosiły przetarg na wyłonienie inwestora. Wykonawcy mogą składać wnioski do 22 sierpnia.

Władze Kraśnika stawiają na nowoczesne technologie. Miasto chce wybudować farmę solarną, która ma być zrealizowana w systemie PPP (partnerstwo publiczno-prywatne). W tym celu samorząd województwa ogłosił przetarg w formule koncesji na wybór inwestora.

Zobacz także: Więcej pieniędzy na dopłaty do kolektorów słonecznych

Farma w ramach PPP

Partnerstwo publiczno-prywatne zakłada zaprojektowanie, wybudowanie i eksploatację farmy oraz sfinansowanie inwestycji przez inwestora. Zadaniem Miasta będzie udostępnienie działki w podstrefie ekonomicznej. Wybrany w przetargu inwestor będzie miał 8 miesięcy na wybudowanie obiektu. Partner będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie z Unii w kwocie do 4 mln złotych.

Szczegółówe informacje o przetargu >>

Kraśnik stawia na nowoczesne technologie

W ramach przedsięwzięcia ma zostać wybudowana farma solarna o mocy 1 MW. Farma fotowoltaniczna docelowo ma zabezpieczyć energetyczne potrzeby miasta w kwestii oświetlenia ulicznego. Projekt realizowany jest w ramach programu "Nowa energia dla Kraśnika", którego łączna wartość wynosi 20 mln złotych. Miasto w najbliższej przyszłości chce dodatkowo zainwestować w biogazownię.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej