Farma solarna w formule PPP. Kraśnik szuka inwestora

2012-08-13 15:27
Kolektory płaskie Watt 4000S
Autor: Watt Instalacja solarna w Wojewódzkim Centrum Pediatrii Kubalonka, Istebna - kolektory płaskie WATT 4000S

W Kraśniku ma zostać wybudowana farma solarna. Władze miasta chcą zrealizować projekt w formule PPP i ogłosiły przetarg na wyłonienie inwestora. Wykonawcy mogą składać wnioski do 22 sierpnia.

Władze Kraśnika stawiają na nowoczesne technologie. Miasto chce wybudować farmę solarną, która ma być zrealizowana w systemie PPP (partnerstwo publiczno-prywatne). W tym celu samorząd województwa ogłosił przetarg w formule koncesji na wybór inwestora.

Zobacz także: Więcej pieniędzy na dopłaty do kolektorów słonecznych

Farma w ramach PPP

Partnerstwo publiczno-prywatne zakłada zaprojektowanie, wybudowanie i eksploatację farmy oraz sfinansowanie inwestycji przez inwestora. Zadaniem Miasta będzie udostępnienie działki w podstrefie ekonomicznej. Wybrany w przetargu inwestor będzie miał 8 miesięcy na wybudowanie obiektu. Partner będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie z Unii w kwocie do 4 mln złotych.

Szczegółówe informacje o przetargu >>

Kraśnik stawia na nowoczesne technologie

W ramach przedsięwzięcia ma zostać wybudowana farma solarna o mocy 1 MW. Farma fotowoltaniczna docelowo ma zabezpieczyć energetyczne potrzeby miasta w kwestii oświetlenia ulicznego. Projekt realizowany jest w ramach programu "Nowa energia dla Kraśnika", którego łączna wartość wynosi 20 mln złotych. Miasto w najbliższej przyszłości chce dodatkowo zainwestować w biogazownię.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej