FAKRO szyje maseczki ochronne dla szpitali

2020-04-01 9:40
FAKRO pomaga
Autor: FAKRO Pierwsze maseczki ochronne uszyte przez FAKRO trafiy do szpitala w Nowym Sączu

Taki mamy czas – producent okien szyje maseczki ochronne i nikogo to nie dziwi, a raczej wzbudza podziw. Pierwsze 800 maseczek trafiło już do szpitala w Nowym Sączu, kolejne trafią do następnych placówek medycznych i partnerów biznesowych firmy. W tej akcji FAKRO współpracuje z firmą Woolmed.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Do produkcji maseczek ochronnych została uruchomiona specjalna, nowoczesna linia  produkcyjna. Maseczki są  trójwarstwowe, wyposażone w warstwę filtrującą zatrzymującą ponad 95% bakterii (BFE>95%). Materiały użyte do produkcji maseczek mają Świadectwo Jakości Zdrowotnej oraz certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

– To nasza „cegiełka”. W ten sposób wspomożemy intensywną i pełną poświęcenia pracę lekarzy i pielęgniarek w szpitalach – powiedział Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO, przekazując nowosądeckiemu szpitalowi pierwsze maseczki własnej produkcji. Kolejne partie maseczek trafią do pracowników, innych szpitali oraz do partnerów biznesowych.   

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej