Fair Packaging szyje maseczki pod marką Fair Hygienics

2020-04-21 12:47
maseczka ochronna
Autor: Fair Packaging Polipropylenowa maseczka wielorazowego użytku

Firma Fair Packaging specjalizująca się w produkcji podkładów podłogowych i opakowań, opracowała polipropylenową maseczkę ochronną wielorazowego użytku i ruszyła z jej produkcją.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Firma Fair Packaging opracowała technologię wytwarzania maseczek w oparciu o rekomendację Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz opublikowaną przez Izbę instrukcję. Ostatecznie z linii produkcyjnej zeszły maseczki ochronne spełniające obowiązujące standardy higieniczne, wygodne w użytkowaniu, z możliwością wielorazowego użytku.

Na razie dostępny jest jeden model maseczki FH-02. Maseczki nie są co prawda przeznaczone do użytku medycznego, ale ich noszenie zmniejsza ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową (czyli między innymi koronawirusa czy wirusa grypy).

Do produkcji maseczek wykorzystano włókninę polipropylenową, która jest antyalergiczna i nie powoduje podrażnień skóry, jest wolna od pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących i metali ciężkich.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zapotrzebowanie na tego rodzaju środki ochrony osobistej znacznie przekracza ich rynkową dostępność. Postanowiliśmy przejść płynnie z etapu planowania do realizacji, opracowując technologię masowej produkcji maseczek ochronnych. Chcemy wesprzeć w ten sposób rodzimy rynek, zaopatrując go w produkt wysokiej jakości w dobrej cenie, by i  firmy, i instytucje, i użytkownicy indywidualni mieli możliwość zaopatrzenia się w maseczki bez problemów – mówi Mateusz Prętki, prezes Fair Packaging.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej