Fair Packaging szyje maseczki pod marką Fair Hygienics

2020-04-21 12:47
maseczka ochronna
Autor: Fair Packaging Polipropylenowa maseczka wielorazowego użytku

Firma Fair Packaging specjalizująca się w produkcji podkładów podłogowych i opakowań, opracowała polipropylenową maseczkę ochronną wielorazowego użytku i ruszyła z jej produkcją.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Firma Fair Packaging opracowała technologię wytwarzania maseczek w oparciu o rekomendację Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz opublikowaną przez Izbę instrukcję. Ostatecznie z linii produkcyjnej zeszły maseczki ochronne spełniające obowiązujące standardy higieniczne, wygodne w użytkowaniu, z możliwością wielorazowego użytku.

Na razie dostępny jest jeden model maseczki FH-02. Maseczki nie są co prawda przeznaczone do użytku medycznego, ale ich noszenie zmniejsza ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową (czyli między innymi koronawirusa czy wirusa grypy).

Do produkcji maseczek wykorzystano włókninę polipropylenową, która jest antyalergiczna i nie powoduje podrażnień skóry, jest wolna od pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących i metali ciężkich.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zapotrzebowanie na tego rodzaju środki ochrony osobistej znacznie przekracza ich rynkową dostępność. Postanowiliśmy przejść płynnie z etapu planowania do realizacji, opracowując technologię masowej produkcji maseczek ochronnych. Chcemy wesprzeć w ten sposób rodzimy rynek, zaopatrując go w produkt wysokiej jakości w dobrej cenie, by i  firmy, i instytucje, i użytkownicy indywidualni mieli możliwość zaopatrzenia się w maseczki bez problemów – mówi Mateusz Prętki, prezes Fair Packaging.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej