Egzaminy na uprawnienia budowlane – bardzo dużo chętnych!

2017-05-22 17:32
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzamin na uprawnienia budowlane – etap pisemny

Wystartowała wiosenna sesja egzaminów na uprawnienia budowlane. To już XXIX edycja egzaminów pod auspicjami Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Już dawno nie zgłosiło się na egzamin aż tylu inżynierów budownictwa. Do części pisemnej zostało dopuszczonych ponad 4340 osób.

We wszystkich 16 okręgowych izbach inżynierów budownictwa złożono prawie 3550 nowych wniosków o nadanie uprawnień budowlanych, ponad 950 osób jest zainteresowanych zdawaniem poprawkowego egzaminu ustnego. Ustny gzamin na uprawnienia budowlane – test, wszyscy przystąpili tego samo dnia, o tej samej godzinie – 19 maja 2017 o godz. 10.00.

Na potrzeby tej sesji egzaminacyjnej Krajowa Komisja Kwalifikacyjna zaktualizowała bazę pytań egzaminacyjnych oraz opracowała testy pisemne dla wszystkich specjalności, rodzajów i zakresów uprawnień budowlanych zgodnie ze specyfikacją przekazaną wcześniej przez okręgowe komisje kwalifikacyjne.

Tradycyjnie najbardziej liczni są kandydaci, którzy chcą zdobyć uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się od lat specjalność inżynieryjna wyburzeniowa – w tej sesji nikt nie było tu żadnego kandydata. Pozostałe kategorie uprawnień to: architektoniczna, drogowa, mostowa, kolejowa, telekomunikacyjna, instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz nowa – inżynieryjna hydrotechniczna.

W XXIX sesji egzaminu na uprawnienia budowlane najwięcej inżynierów budownictwa przystąpiło jak zawsze w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Budownictwa, na kolejnych miejscach były regiony małopolski oraz śląski. Do ustnego egzaminu przystąpią tylko te osoby, które w teście zdobędą wystarczającą liczbę punktów (patrz opis egzaminu >> ) oraz ci kandydaci, którzy nie zaliczyli tego etapu w poprzednich sesjach.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej