Dyson projektuje respirator dla chorych na covid-19

2020-04-08 20:37
Dyson projektuje respirator dla chorych na covid-19
Autor: Dyson

25 marca 2020 roku, w mailu skierowanym do zespołu Dyson na całym świecie sir James Dyson poinformował, że na prośbę premiera Wielkiej Brytanii firma zaangażowała się w projekt nowego respiratora,, który ma być jak najszybciej wdrożony do produkcji i udostępniony placówkom medycznym.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

W leczeniu pacjentów z ciężką postacią Covid-19 kluczową rolę odgrywają respiratory. W krajach dotkniętych epidemią liczba tych urządzeń okazuje się niewystarczajaca. Jak informuje James Dyson, rząd Wielkiej Brytanii zwrócił się do firmy Dyson z prośbą o zaprojektowanie respiratora. Obecnie Dyson we współpracy z firmą The Technology Partnership (TTP) pracują nad wdrożeniem do produkcji nowo zaprojektowanego respiratora CoVent. W cały proces zaangażowani zostali również zewnętrzni eksperci z brytyjskiej państwowej służby zdrowia (NHS) oraz brytyjskiej Agencji ds. Leków (MHRA).

To nowe urządzenie może być produkowane w szybki i wydajny sposób w dużych ilościach. Respirator został zaprojektowany tak, aby odpowiadał na konkretne potrzeby kliniczne pacjentów zakażonych Covid-19, a także jest dostosowany do wielu różnych warunków klinicznych – pisze James Dyson. - Podstawowym wyzwaniem było stworzenie projektu i opracowanie sposobu dostarczenia nowego, zaawansowanego produktu medycznego w dużych ilościach i w bardzo krótkim czasie. Teraz dążymy do tego, aby urządzenie trafiło do produkcji.

Firma Dyson otrzymała wstępne zamówienie od rządu Wielkiej Brytanii na 10 000 urządzeń.

Firma zdecydowała, że przekaże 5000 urządzeń na rzecz działań międzynarodowych, z czego 1000 respiratorów zostanie przekazanych Wielkiej Brytanii.

Dyson to globalna firma technologiczna z siedzibą w Malmesbury w Wielkiej Brytanii. Obecnie Dyson ma pięć głównych kategorii urządzeń: odkurzacze przewodowe i bezprzewodowe, urządzenia kontrolujące środowisko, suszarki do włosów, suszarki do rąk oraz oświetlenie. W 2017 Dyson poinformował, że od trzech lat pracuje nad samochodem elektrycznym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej