Dworzec w Sieradzu do remontu. PKP ogłosiły przetarg

2012-04-20 17:54
Dworzec w Sieradzu
Autor: PKP SA

Dworzec kolejowy w Sieradzu zostanie przebudowany. Inwestor, spółka PKP ogłosił przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizuje projekt. Firmy zainteresowane wzięciem udziału w postępowaniu, mogą składać propozycje do 14 maja 2012 roku. Zadanie zostanie zrealizowane w systemie "Zaprojektuj i wybuduj".

Dworzec w Sieradzu
Autor: PKP SA Dworzec w Sieradzu po remoncie - wizualizacja

Zarząd PKP konsekwetnie remontuje dworce. Kolejowa spółka ogłosiła 16 kwietnia kolejny przetarg, w ramach którego zostanie przebudowany dworzec w Sieradzu. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie nowego obiektu.

Przeczytaj również: Dworzec Poznań Główny w budowie. WIDEO

Remont a roboty budowlane

Roboty budowlane obejmują kompleksową przebudowę budynku dworca. Dodatkowo, wykonawca zobowiązany jest do uzyskania pozwoleń niezbędnych do przeprowadzenia inwestycji oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. PKP prognozuje, że budowa powinna zakończyć się do 31 sierpnia 2013 roku.

Przetarg - szczegółowe informacje >>

Dworzec w Sieradzu został wybudowany w XIX wieku. Budynek jest typową zabudową dla mniejszych stacji kolejowych ówczesnego zaboru rosyjskiego. Obiekt jest jednokondygnacyjnym budynkiem, wysokim na 75 cm, z dwoma niezadaszonymi peronami. Dworzec nie ma izolacji termicznej, a ściany budynku są pokryte tynkiem cementowo-wapiennym. Wewnątrz obiektu znajdują się niezagospodarowane pomieszczenia. Podmioty, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą składać propozycje do 14 maja 2012 roku, do godz.10.00.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej