Dwie oferty w przetargu na wybór wykonawcy remontu Dworca Centralnego w Warszawie

2010-04-28 11:48
Nowy Dworzec Centralny - jasne i przyjazne przejścia podziemne oraz galerie
Autor: PKP SA

W przetargu ograniczonym (dwuetapowym) prowadzonym przez Polskie Koleje Państwowe S.A. na wybór wykonawcy remontu Dworca Centralnego w Warszawie wpłynęły dwie oferty. Tylko dwie. Najtańsza - blisko dwukrotnie wyższa od założeń kosztorysu kolejarzy...

W pierwszym etapie przetargu w, lutym 2010, roku wnioski złożyło sześć firm. W marcu, do pięciu firm, których wnioski spełniały kryteria przetargu, PKP SA wysłały dokładną specyfikację prac.

Zobacz koniecznie: PKP: duże zainteresowanie przetargiem, oferenci proszą o dodatkowy czas

W wyznaczonym terminie, czyli do 27 kwietnia 2010 wpłynęły dwie oferty:

  • oferta firmy PORR(Polska) S.A. za cenę netto 47 mln zł netto
  • oferta konsorcjum z liderem konsorcjum Karmar S.A. - cena 51 mln zł netto

Komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty pod kątem zgodności z wymogami technicznymi i formalnymi.

W ciągu najbliższych dni zarząd PKP na wniosek komisji przetargowej, jak najszybciej, podejmie decyzje zgodnie z prawem zamówień publicznych finalizując przetarg: jego unieważnienie ze względu na przekroczoną kwotę w ofertach, bądź udzielenia zamówienia firmie, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. PKP planuje rozpoczęcie prac remontowych na dworcu najpóźniej IV kwartale 2010 r. i ich zakończenie na przełomie 2011/2012.

Dworzec Centralny po remoncie ma być bardziej przyjazny pasażerom. Powstanie na nim przestrzeń wygodna, przyjazna dla podróżnych, dostępna dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się i niedowidzących. Dworzec zyska spójny system komunikacyjny i informacyjny, charakteryzujący się uporządkowanym układem nośników reklamowych i szyldów. Zastosowane zostaną nowoczesne technologie elektroniczne, takie jak czterostronne infokioski, biletomaty. Duży nacisk będzie położony na wygodę komunikacji w pionie (windy i schody) i w poziomie.

Dworzec w trakcie prac remontowych będzie czynny dla pasażerów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej