Drutex przekazał 1 mln zł na walkę z koronawirusem

2020-04-22 9:59
Hala produkcyjna Drutex
Autor: DRUTEX SA

Drutex sfinansuje remont jednego i wyposażenie czterech szpitali w woj. pomorskim. Warte około 0,5 ml zł prace dostosują trzy kondygnacje Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku do potrzeb chorych na koronawirus oraz opiekującego się nimi personelu.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Pozostałe 500 tys. zł zostanie przeznaczone na specjalistyczne łóżka szpitalne oraz kardiomonitory, które będą rozdysponowane przez Zarząd Szpitali Pomorskich między gdańskie centrum oraz Szpital Marynarki Wojennej w Gdyni i szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie, według ich potrzeb.

Firma Drutex nie poprzestaje na pomocy finansowej. Teraz firma rozpoczęła rozpoczęła produkcję profesjonalnego sprzętu ochronnego. Pierwsza partia przyłbic trafiła już do medyków z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Produkcję przyłbic ochronnych Drutex uruchomił we współpracy ze swoimi partnerami - firmami Wadim-Plast, Alexander i Trefl.

– Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego wymaga wyjątkowych działań. Uważam, że każdy powinien w tej trudnej dla całego społeczeństwa chwili pomagać w taki sposób, jaki jest dla niego możliwy. My od lat wspieramy lokalną społeczność, więc naturalna była dla nas decyzja, aby przekazać teraz pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują: chorym oraz instytucjom i personelowi, który się nimi opiekują – mówi Leszek Gierszewski, założyciel i prezes Druteksu.

Ponadto prezes Druteksu zachęca do jednoczenia się w ramach pomocy i wspólnego pomagania w epidemii.
– Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć swoje siły, słowo solidarność znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście, którego nikt się nie spodziewał. Stąd pomysł by stworzyć szerszą inicjatywę „Jesteśmy razem. Pomagamy” dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią. Na razie koncentrujemy się na działaniach wspierających szpitale, a więc miejsca gdzie przede wszystkim toczyć się będzie walka o ludzkie życie. Już dziś wiele firm pomaga w różny sposób, finansowo i materialnie, co potwierdza, że mamy w kraju piękne, zdrowe i odpowiedzialne przedsiębiorstwa gotowe się jednoczyć w ramach wyższych celów.

Firma zainicjowała akcję pod hasłem „Jesteśmy razem. Pomagamy”, którą promuje na swoim profilu facebookowym oraz w mediach.

DRUTEX S.A. jest wiodącym producentem okien w Europie (potencjał produkcyjny do 7000 okien dziennie). W swojej ofercie, poza stolarką z PVC ma również okna, drzwi z drewna i aluminium oraz fasady z aluminium, ogrody zimowe, drzwi przeciwpożarowe oraz rolety. W 2020 roku firma obchodzi 35-lecie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej