Deweloper White Stone i Restauracja Forty w akcji #WzywamyPosiłki

2020-04-17 13:39
#WzywamyPosiłki
Autor: White Stone #WzywamyPosiłki

#WzywamyPosiłki to ogólnopolska inicjatywa społeczna, w ramach której lokale gastronomiczne dostarczają jedzenie dla pracowników szpitali. Dołączył do niej deweloper White Stone wraz z Restauracją Forty. Pierwsze posiłki trafiły do Centrum Onkologii oraz na SOR Szpitala Praskiego w Warszawie.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Szczególnie teraz, kiedy mierzymy się z nowymi zagrożeniami, ograniczeniami w funkcjonowaniu naszego codziennego życia oraz całej gospodarki, musimy wykazać się empatią w stosunku do innych, zadbać o siebie nawzajem. Jako deweloper działający od lat na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, zawsze koncentrujemy się na wzmacnianiu lokalnych społeczności. Na co dzień dostarczamy przestrzenie wpasowujące się w potrzeby tych społeczności, a także angażujemy się w projekty artystyczne i kulturalne. Dziś nasza pomoc ma inny wymiar. Chcemy realnie ulżyć pracownikom warszawskich opiekującym się pacjentami nie tylko oddziałów zakaźnych, ale też m.in. onkologicznych. Tam również z powodu epidemii i kwarantanny brakuje rąk do pracy, co dodatkowo obciąża personel - Katarzyna Szymborska, co-CEO w White Stone Development.

#WzywamyPosiłki to akcja wspierająca środowisko medyczne w trudnym czasie walki z epidemią. Jej organizatorzy koordynują akcję przekazywania posiłków personelowi medycznemu i pozostałym pracownikom szpitali. Akcja łączy firmy gastronomiczne oraz indywidualnych i firmowych darczyńców z potrzebującymi pomocy placówkami.
Do akcji włączyli się Restauracja Forty oraz Grupa White Stone, która zapewnia środki umożliwiające do końca kwietnia finansowanie po 50 posiłków dziennie dla pracowników szpitali.

Pandemia dotyka nas wszystkich na różne sposoby. Chociaż sami przechodzimy trudny okres i walczymy o przetrwanie, to postanowiliśmy włączyć się aktywnie w pomoc pracującemu na okrągło personelowi szpitali. Oni dbają o zdrowie nas samych i naszych bliskich, my możemy odwdzięczyć się, robiąc to, co umiemy najlepiej, gotując - Tomasz Czudowski, pomysłodawca i współwłaściciel Restauracji Forty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej