Deweloper pozywa do sądu Wodociągi Warszawskie

2012-04-30 13:46
UOKiK wygrywa w Sądzie-Autostrada A4
Autor: UOKiK

Spółka Polnord, odpowiedzialna za realizację inwestycji mieszkaniowej Miasteczko Wilanów, złożyła pozew do sądu przeciwko Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Warszawie. Deweloper domaga się od miejskiej spółki zapłaty za bezprawne korzystanie z sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie osiedla.

Spółka deweloperska Polnord, odpowiedzialna za realizację osiedla Miasteczko Wilanów, złożyła 25 kwietnia, pierwszy pozew do sądu przeciwko MPWiK (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji) w Warszawie.

Przeczytaj również: Kanalizacja za blisko 70 mln. ABM Solid buduje na Śląsku

Polnord pozywa Wodociągi Warszawskie

Złożony pozew dotyczy jednego z wielu roszczeń spółki Polnord wobec MPWiK, związanych z wybudowaniem urządzeń wodno-kanalizacyjnych na terenie Miasteczka Wialanów. Instalacja wod.-kan. powinna być przejęta przez Wodociągi Warszawskie na własność. Złożony do sądu wniosek dotyczy zapłaty blisko 12 mln złotych, za bezumowne korzystanie z przyłączy kanalizacyjnych na terenie Miasteczka Wialnów. Deweloper przygotowuje również pozwy na odpłatne przekazanie infrastruktury technicznej, których łączna wartość wynosi blisko 150 mln złotych.

Miasteczko Wilanów a kanalizacja

Przy realizacji inwestycji Miasteczko Wilanów, deweloper Polnord sfinansował infrastrukturę techniczną, a następnie złożył wnioski o jej przejęcie przez MPWiK, w trybie art. 31 ust. 1 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Do chwili obecnej wnioski te nie zostały rozpatrzone, a urządzenia nie zostały przez MPWiK przejęte. Mimo, że instalacja wod.-kan. aktualnie nie należy do MPWiK, to Wodociągi Warszawskie bezprawnie z niej korzystają (odpłatnie dostarczają wodę i odprowadzają ścieki) w związku z czym, uzyskują z tego tytułu przychody.

Fountain, Miasteczko Wilanów
Autor: Adah Advertising
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej