Czysta energia i budownictwo energooszczędne. Konferencja CEP® Poland 2012

2012-03-07 14:06
Konferencja CEP Poland 2012
Autor: REECO Poland Sp. z o.o.

Przez dwa dni, od 17 do 18 kwietnia 2012 roku, w Warszawie specjaliści z braży budownictwa ekologicznego będą dzielić się swoją wiedzą z zakresu budownictwa energooszczędnego. Tematem przewodnim wydarzenia będą odnawialne źródła energii, budownictwo energooszczędne oraz termomodernizacja budynków i zabytków. Konferencja CEP® Poland 2012 będzie podzielona na trzy mniejsze.

Konferencja CEP Poland 2012
Autor: REECO Poland Sp. z o.o.

Konferencja CEP® Poland "Czysta Energia i Budynki Przyszłości" adresowana jest do firm, organizacji i instytucji państwowych oraz wszystkich, których interesuje budownictwo energooszczędne. Celem konferencji jest propagowanie wiedzy i zapoznanie uczestników z nowymi trendami w budownictwie energooszczędnym. Tematem przewodnim dwudniowego wydarzenia będzie zrównoważony rozwój oraz inne zagadnienia promujące odnawialne źródła energii (OZE).

Przeczytaj również: Zrównoważone budownictwo oznacza rozwój technologiczny, ekologiczny, finansowy

Budownictwo energooszczędne, inteligentny budynek i termomodernizacja zabytków...

Konferencja CEP® Poland podzielona będzie na trzy mniejsze. Dwie odbędą się 17 kwietnia. Pierwsze spotkanie odbędzie się pod hasłem "Inteligentny budynek - innowacyjne spojrzenie w przyszłość ". Głównym tematem spotkania będzie idea inteligentnego budynku i jej perspektywy na przyszłość. Eksperci zaprezentują założenia architektoniczne inteligentnego budynku, techniki pomiaru, regulacji i sterowania jak również bezpieczeństwo oraz konserwację takiego obiektu. Ponadto, znawcy tematyki zaprezentują, jak przebudować stary budynek na "inteligentny". Pierwszego dnia odbędzie się także konferencja "Termomodernizację budynków zabytkowych. Podczas tego spotkania uczestnicy poznają rozwiązania, dzięki którym można zachować wartość zabytkową obiektu. W wydarzeniu weźmie udział, m.in. Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków i Instytut Dziedzictwa Narodowego.
Drugiego dnia wydarzenia CEP® Poland 2012, zapraszamy na trzeci i równie ciekawy blok tematyczny pt."Energooszczędne budynki przyszłości", którego tematem przewodnim będzie budownictwo pasywne o nimalże zerowym zużyciu energii. W tej części, specjaliści zaprezentują, jak poprzez modernizację starych budynków uzyskać standardy budynków energooszczędnych.

Każdy z tematów konferencji zostanie podzielony na część teoretyczną i praktyczną. W ramach przedsięwzięcia inicjator firma REECO zorganizowała wystawę, która będzie miała charakter informacyjny. By wziąć udział w konferencji, konieczna jest wcześniejsza Rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca (piątek) 2012 roku.

Konferencja CEP® Poland 2012-więcej >>

Konferencja CEP® Poland 2012 - Czysta Energia i Budynki Przyszłości
Warszawa, Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Gromada, ul. 17 stycznia 32,
17-18 kwietnia 2012 (wtorek-środa).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej