Ceramika Paradyż funduje kombinezony i maski dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

2020-04-02 12:21
Ceramika Paradyż funduje kombinezony i maski dla Tomaszowskiego Centrum
Autor: Ceramika Paradyż Pogotowie ratunkowe w Tomaszowie Mazowieckim dziękuje firmie Ceramika Paradyż za pomoc w walce z koronawirusem

Sto kombinezonów i kilkuset specjalistycznych masek dla personelu medycznego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia ufundowała Ceramika Paradyż, aby wspomóc jedyny w regionie szpital z oddziałem obserwacyjno-zakaźnym wyznaczony do bezpośredniej walki z chorobą COVID-19.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Ceramika Paradyż zdecydowała się przekazać 20 000 złotych na najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej dla personelu medycznego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Ośrodek prowadzi jeden z czterech oddziałów obserwacyjno-zakaźnych w województwie łódzkim. Ratownicy medyczni przez całą dobę pozostają w gotowości do transportu osób, u których istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Placówka jest również gotowa, w razie braku miejsc w innych szpitalach wojewódzkich, na przyjęcie zakażonych pacjentów. Za przekazane przez Ceramikę Paradyż pieniądze, zgodnie ze wskazówkami dyrekcji Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, zakupione zostaną kombinezony ochronne, maski o klasie ochrony FFP2 i FFP3 oraz maski chirurgiczne.

W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach dostrzegamy potrzebę zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Dotyczy to nie tylko naszych pracowników, partnerów biznesowych czy klientów, ale również całej lokalnej społeczności. Tomaszowskie Centrum Zdrowia jest nam szczególnie bliskie, nie tylko ze względu na lokalizację. Podziwiamy wysiłek oraz poświęcenie personelu medycznego i chcemy, aby lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki czuli się jak najbezpieczniej podczas pełnienia swojej ważnej pracy. Przekazane przez nas środki zostaną przeznaczone na sprzęt, który według wskazań dyrekcji szpitala jest obecnie najpotrzebniejszy – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż wsparła także finansowo wolontariuszy tomaszowskiego sztabu nr 921 WOŚP oraz współpracujących z nim harcerzy z hufca ZHP, którzy pomagają osobom pozostającym w izolacji. W ramach pomocy sąsiedzkiej wolontariusze dostarczają zakupy mieszkańcom, którzy nie powinny opuszczać domów.

Ceramika Paradyż, która  od lat działa wspólnie z lokalnym sztabem podczas finału WOŚP, kontynuuje współpracę również przy tej wyjątkowej akcji. Dzięki wsparciu finansowemu Ceramiki Paradyż wolontariusze będą mieli zapewnione środki ochrony osobistej - rękawiczki i maski, konieczne do zachowania wysokich standardów higienicznych przy pomocy lokalnej społeczności.

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Wiodący producent płytek ceramicznych w kraju oraz wizytówka polskiego przemysłu na świecie. Od 31 lat napędza wzornictwo, tworząc i dostarczając klientom w blisko 50 krajach innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej