Castorama przekazuje milion na walkę z koronawirusem

2020-04-01 12:02
Castorama walczy z koronawirusem. Jest limit klientów
Autor: Rzuwig / Wikimedia.org Castorama walczy z koronawirusem. Jest limit klientów

Castorama Polska podjęła decyzję o przekazaniu pomocy o wartości 1 000 000 zł dla instytucji walczących z koronawirusem. Spółka postanowiła wesprzeć szpitale, Ministerstwo Zdrowia i Straż Graniczną.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Zaoferowana przez Castoramę pomoc to doraźna pomoc materialna w formie towarów, takich jak opryskiwacze do dezynfekcji czy środki służące ochronie osobistej w czasie walki z koronowirusem, oraz sfinansowanie zakupu testów wykrywających obecność wirusa. Cześć materiałów (np. opryskiwacze służące do dezynfekcji) została już przekazana do jednostek Straży Granicznej, której funkcjonariusze każdego dnia mają kontakt z dużą liczbą osób. Szpitale zostaną zaopatrzone w środki ochrony osobistej, a do Ministerstwa Zdrowia trafią zakupione przez spółkę testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

– Wiemy, jak trudna i wyczerpująca jest teraz praca osób, które każdego dnia troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Tysiące lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, ale również służb porządkowych, staje każdego dnia do walki z epidemią. Jako firma odpowiedzialna wiemy, że naszą rolą jest wspierać służbę tych osób. Przekazane materiały to przede wszystkim środki ochrony osobistej oraz niezbędny sprzęt wykorzystywany przy zabezpieczeniu jednostek walczących z epidemią. Pomoc ludziom ratującym innych ludzi to nasza powinność w tym trudnym czasie – mówi Sebastien Krysiak, dyrektor generalny Castorama Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej