Była fabryka, będzie galeria handlowa. Centrum handlowe Makrum w Bydgoszczy ma pozwolenie na budowę

2012-02-22 11:42
Centrum handlowe Makrum w Bydgoszczy
Autor: JSK Architekci Sp.z o.o. Centrum handlowe Makrum - wizualizacja

W czwartym kwartale 2013 roku w Bydgoszczy, na terenie dawnej fabryki Makrum zostanie wybudowane centrum handlowe. Deweloper otrzymał już pozwolenie na budowę i planuje rozpocząć realizację na wiosnę. Inwestycja o wartości 300 mln złotych, została zaprojektowana przez pracownię JSK Architekci.

Już w przyszłym roku, w Bydgoszczy, na 9-hektarowym terenie po dawnej fabryce Makrum, powstanie centrum handlowe Makrum. Inwestycja ma być największym obiektem komercyjnym tego typu, jaki dotychczas został wybudowany w aglomeracji Bydgoskiej. Deweloper, spółka Makrum Development otrzymał 20 lutego pozwolenie na budowę. Inwestor złożył wniosek o zgodę na realizację inwestycji 20 września ubiegłego roku.

Przeczytaj również: Centrum handlowe Factory Annopol. Budimex buduje outlet w Warszawie

Trzecie centrum handlowe w Bydgoszczy

Centrum handlowe zostanie wybudowane na osiedlu Leśnym, gdzie jeszcze w zeszłym roku, znajdowała się fabryka konstrukcji stalowych Makrum. Przyszła galeria handlowa będzie dysponowała kompleksowym zapleczem rozrywki. Na terenie obiektu znajdzie się, m.in. wielosalowe kino, klub fitness, sala zabaw dla dzieci. Centrum handlowe będzie tworzył hipermarket spożywczy, o powierzchni 7 899 m2, market budowlany o 9 tys. m2 powierzchni oraz 180 innych lokali handlowo-usługowych. Łącznie powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 56 tys. m2. Deweloper planuje rozpocząć budowę na wiosnę. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w IV kwartale 2013 roku.

Galeria handlowa z postmodernistycznym akcentem

Przyszła galeria handlowa architektonicznie będzie nawiązywała do postindustrialnego klimatu otoczenia. Dawna fabryka konstrukcji stalowych, na której terenie zostanie wybudowana inwestycja, celowo nie została doszczętnie zburzona. Zachowano historyczną zabudowę obiektu. W zwiazku z tym, część elementów architektury fabryki - ceglane fasady i stalowe konstukcje zostaną połączone z futurystyczną szklaną bryłą przyszłego centrum handlowego. W ramach inwestycji hale produkcyjne zostaną częściowo zaadaptowane. Wnętrza kompleksu handlowego zostały zaprojektowane w stylu modernistycznym, a elementy historycznej architektury będą kontrastowały z nowoczesnością.
Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci. Przypomnijmy, że rozbiórka hal produkcyjnych Makrum, rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku, i trwała do listopada, a produkcja została przeniesiona do Szczecina.

Centrum handlowe Makrum

Nazwa: Makrum
Lokalizacja: zbieg ul. Lesniej, Kamiennej i Sułkowskiego, Bydgoszcz (woj. pomorskie)
Realizacja: 2012-2013
Stan inwestycji: planowana

Inwestor: Makrum Development
Projekt architektoniczny: JSK Architekci
Generalny wykonawca: nie został wybrany
pow. użytkowa [m2]: 56 tys.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej