Budowlana Marka Roku 2014

2014-06-23 13:31
Budowlana Marka Roku 2014
Autor: ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku

Już po raz 10. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło ranking Budowlana Marka Roku. Najlepszym markom producentów materiałów budowlanych za rok 2014 nagrody wręczono podczas uroczystej gali. 

Pomysłodawcą i organizatorem Rankingu Budowlana Marka Roku jest ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku – istniejący od 1996 roku instytut specjalizujący się w badaniach marketingowych dla przedsiębiorstw z sektora budowlanego. Tytuły i wyróżnienia Budowlanej Marki Roku są przyznawane wg kryteriów częstotliwości stosowania marki, najwyższej jakości i najlepszej relacji ceny do jakości. Tytuły Championa marki uzyskują dzięki wieloletniemu uznaniu użytkowników. Ranking tworzony jest na podstawie spontanicznych wypowiedzi fachowców z firm wykonawczych w całej Polsce, co wskazuje na obiektywizm zestawienia. Laureaci otrzymują ponadto od ASM szczegółowe raporty rynkowe obejmujące segment, na którym funkcjonuje dana marka.
 
Patrząc na zestawienie marek budowlanych roku 2014, nietrudno zauważyć, że ranking się zmienia i rozrasta. Podczas gali wręczono ponad 50 nagród i wyróżnień w kilkudziesięciu kategoriach produktowych oraz klasyfikacji open (obejmującej cały rynek materiałów budowlanych w Polsce). W wydarzeniu uczestniczyło blisko 100 przedstawicieli największych producentów materiałów budowlanych w Polsce, stowarzyszeń branżowych i mediów.
- Od 10 lat przeprowadzamy badania, na podstawie których formułujemy klasyfikację Budowlanej Marki Roku. Przedsięwzięcie z roku na rok jest coraz mocniej nagłaśniane nie tylko przez nas i patronów wydarzenia, ale przede wszystkim przez samych Laureatów. Zdobycie statuetki lub wyróżnienia to dowód uznania fachowców – bezpośrednich klientów producentów materiałów budowlanych. Zatem firmy cenią sobie to trofeum w sposób wyjątkowy. Poszerzamy portfolio segmentów badanych na potrzeby rankingu, gdyż rynek tego wymaga, technologie przynoszą nowe rozwiązania, które kilka lat temu jeszcze nie były dostępne – wyjaśnia Joanna Florczak-Czujwid, kierująca Projektem Budowlana Marka Roku 2014.

Podczas gali (odbyła się 13 czerwca) uroczyście poinformowano także o nawiązaniu aliansu strategicznego pomiędzy firmami ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku i Brian Tracy International Consulting. Współpraca między tymi dwoma organizacjami umożliwi firmom skorzystanie z badań i szkoleń dostarczających rozwiązań komunikacyjnych, obsługi klienta, sprzedażowych i HR.
Organizatorzy już zachęcają do zapoznania z regulaminem przyszłorocznej edycji Rankingu Marek Budowlanych 2015. Informacje nt. Rankingu Budowlana Marka Roku udzielają: Joanna Florczak-Czujwid, tel. 24 355 77 80, kom. 697 134 770  lub Elżbieta Czerniec, tel.  24 355 77 95, kom. 605 218 999.

Ranking Budowlana Marka Roku 2014

Złoty Champion Roku 2014 w kategoriach materiałów budowlanych

  • masy uszczelniające - SOUDAL
  • piany montażowe - SOUDAL
  • zamocowania budowlane - WKRĘT-MET

BUDOWLANA MARKA ROKU 2014 W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ

  • Złota Budowlana Marka Roku 2014 - ATLAS
  • Srebrna Budowlana Marka Roku 2014 - MAPEI

Marka przyjazna fachowcom - ISOVER, marka firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.

Cały Ranking Budowlana Marka Roku 2014 >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej