BUDMA 2019 z wieloma nowościami. Frekwencja na BUDMIE blisko 50 000 odwiedzających

2019-03-01 16:29 CzeM
BUDMA 2019
Autor: MTP Na BUDMIE każdy może zostać Super Dekarzem!

Nie da się zaprzeczyć, że BUDMA 2019, jak wszystkie poprzednie 27 edycji BUDMY, trzeba zaliczyć do największych spotkań branży budowlanej. Oprócz bez mała 1000 wystawców z najnowszymi ofertami, to również bogaty program konferencji, seminariów, pokazów i mistrzostw, dzięki którym wiadomo w jakim kierunku rozwija się rynek materiałów budowlanych, z jakimi problemami boryka się polskie budownictwo lub gdzie odnotowuje sukcesy.

Największą furorę na BUDMIE, zresztą takie jest zadanie imprez targowych, robią nowości i materiały budowlane (lub rozwiązania) nagrodzone Złotym Medalem MTP. Tych pierwszych  było ponad 150 oraz 43 nagrody medalowe. Równie ważna na BUDMIE jest atmosfera sprzyjająca rozwijaniu biznesów, nie brakuje owocnych rozmów zwieńczonych umowami czy ich perspektywą. Program imprez towarzyszących był niezwykle bogaty i trudno było wybierać w jakich wydarzeniach uczestniczyć, bo często odbywały się w tym samym czasie…   

BUDMA 2019 i jej najważniejsze wydarzenia  

W przeddzień otwarcia BUDMY 2019 (przypomnijmy, że trwała od 12-15 lutego),  w poniedziałek 11 lutego odbyło się Forum Gospodarczego Build 4 Future. Dyskutowano o przyszłości budownictwa w Polsce i drążących go problemach, z udziałem liderów branży i firm budowlanych, przedstawiciele administracji państwowej i samorządów oraz  ekspertów, byli też przedstawiciele PIIB.

Architekci, projektanci, designerzy i studenci, 13 i 14 lutego, podczas Forum Designu i Architektury D&A, wysłuchali prelekcji światowej sławy twórców: Giuseppe Blenginiego, Emilio Nanniego oraz Marcantonia Malerby. Forum towarzyszyła ekspozycja stworzona przez niemal 100 pracowni architektonicznych dotycząca najnowszych konceptów dla przyszłych inwestorów pod nazwą 1m/ARCH. Wyłoniono również najbardziej utalentowanych uczniów i studentów kierunków architektonicznych w konkursach: „Szkice Architektoniczne – Architektura przyjazna człowiekowi” oraz „Architecture BUDMA Award”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się debata architektoniczna pt. „Ekologia, zrównoważony rozwój, innowacyjność. Wyzwania architektury w XXI wieku”.  

Fachowcy, którzy przyjechali na BUDMĘ 2019, mieli w czym wybierać. Wystawcy kusili ich nowościami i premierami produktów, a organizatorzy i partnerzy zapraszali do udziału w wydarzeniach specjalnych. W potyczkach na fachowe umiejętności zmierzyli się dekarze, parkieciarze, monterzy stolarki budowlanej, a także adepci zawodów budowlanych. W specjalnych strefach pokazowo-warsztatowych, każdy fachowiec mógł osobiście wypróbować urządzenia, maszyny i narzędzia budowlane, dopytać się o materiały budowlane.

Monteriada
Autor: Budma Pokaz montażu okien w czasie Monetriady na poznańskiej Budmie.

Kilkadziesiąt sal na terenie targów poznańskich gościło rozliczne prelekcje i konferencje. W specjalnej STREFIE BHP na zorganizowanym placu budowy eksperci i wystawcy prezentowali sprzęt i usługi w zakresie bezpieczeństwa przy realizacji inwestycji budowlanych. Ten temat poruszyła m.in. konferencja „BUDUJ BEZPIECZNIE. Ograniczanie zagrożeń przy wykonywaniu prac na wysokości”. Uczestnicy XII Dnia Urbanisty dyskutowali m.in. o programie „Czyste powietrze” w ramach konferencji „Przestrzeń w lepszym klimacie”. Zagadnienia budownictwa przyjaznego naturze rozważyli także znani architekci podczas debaty „Ekologia, Zrównoważony Rozwój, Innowacyjność. Wyzwania Architektury w XXI w.”.  Można znaleźć relacje z każdego dnia targowe na stronie BUDMY.

BUDMIE 2019 towarzyszyły targi WinDoor-tech

Organizacja WinDoor-tech wspólnie z Budmą to uzupełnienie oferty producentów stolarki budowlanej oraz dostawców najnowszych technologii, rozwiązań i systemów w tym segmencie, tym bardziej, że Polska jest obecnie w Europie liderem w produkcji okien. Jedną z ciekawostek imprezy była największa w Polsce ekspozycja najnowszych maszyn i urządzeń do transportu i montażu wielkogabarytowego szkła, okien i fasad. Nowoczesne dźwigi i roboty to efekt coraz śmielszych wizji architektonicznych i konieczności ich realizacji. Choć szyby ważące nawet powyżej 1000 kg nikogo dziś nie dziwią, to wyzwaniem stają się logistyka i ich montaż.

BUDMA 2018
Autor: MTP
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej