BUDMA 2020 pod hasłem „Budujemy międzynarodowy biznes”

2020-01-30 11:19 Monika Czechowska
BUDMA 2019
Autor: MTP Na BUDMIE można zostać Super Dekarzem!

BUDMA 2020, jak wynika z naszych wyliczeń, będą to już 29. targi budownictwa w Poznaniu i wciąż największe w Polsce spotkanie branży budowlanej. Oprócz bez mała 1000 wystawców z najnowszymi ofertami, to tradycyjnie będzie również bogaty program konferencji, seminariów, pokazów i mistrzostw. Jeszcze dopracowywany jest szczegółowy program BUDMY 2020, ale już dzisiaj trzeba wspomnieć o kilku targowych wydarzeniach. Zapraszamy też na konferencję Muratora!

Organizatorzy informują, że BUDMA 2020 może pobić ilościowo poprzednią imprezę. Porównując do roku 2019, więcej zgłosiło się wystawców – na pięć miesięcy przed BUDMĄ producenci zarezerwowali ponad 75% powierzchni targowej, czyli o wiele więcej niż rok wcześniej o tej porze. Wystawcy zagraniczni na BUDMIE 2019 reprezentowali niemal 40 krajów, w 2020 roku może ich być więcej. To zapowiedź jeszcze więcej niż zwykle targowych nowości i ciekawych rozwiązań, które na BUDMIE cieszą się największym zainteresowaniem. Część z nich nagradzana jest wcześniej Złotym Medalem MTP (dla przypomnienia – termin na złożenie kompletnej dokumentacji w konkursie o Złoty Medal MTP mija 6 grudnia 2019), co ułatwia wyławianie najwartościowszych produktów czy technologii wśród targowej oferty. Ciekawość przyciągają także budmowe premiery, czyli prezentacja przez producentów lub dystrybutorów całkiem nowych produktów. Będzie też sporo o innowacyjności, inwestowaniu w nowe rozwiązania, kreowaniu nowatorskich produktów – to wszystko w Strefie Start Up, gdzie będą prezentowane „technologie jutra”, czyli zaawansowane rozwiązania dla budownictwa i architektury, w tym takie, które ciągle czekają na inwestorów oraz implementację do biznesu. BUDMA 2020 to tradycyjnie także szereg niezwykle ciekawych wydarzeń, zarówno merytorycznych jak i interaktywnych (praktycznych).

Konferencja Muratora na BUDMIE 2020

Zapraszamy na konferencję Muratora pn. „Kup pan cegłę, czyli jak Kowalski kupuje materiały budowlane”, która odbędzie się drugiego dnia targów:
  środa 5 lutego 2020 godz. 14.00, strefa konferencyjna pawilonu 5.

Na konferencji przedstawimy raport* z badań ścieżki zakupowej klienta budowlano-remontowego. Zapytaliśmy inwestorów indywidualnych, w jaki sposób podejmują decyzje zakupowe.

  • Z jakich źródeł wiedzy korzystają na początku ścieżki zakupowej, a których używają najczęściej?
  • Kto decyduje o zakupie poszczególnych typów materiałów?
  • Które wartości są kluczowe i decydują o ostatecznym wyborze produktu?
  • Czy marka jest ważna?
  • Czy kupujący częściej polecają, czy odradzają po zakupie?
  • Czy w branży materiałów budowlanych, tak jak w innych, występuje efekt ROPO?
*badanie dla serwisu Murator.pl przeprowadził Instytut Badań i Analiz POLLSTER  

BUDMIE 2020 towarzyszyć będą targi maszyn i sprzętu budowlanego INTERMASZ, targi technologii i materiałów dla budownictwa infrastrukturalnego INFRATEC oraz targi branży kominkowej KOMINKI.

BUDMA 2020
Autor: MTP BUDMA to największe targi w Polsce branży budowlanej

BUDMA 2020 i jej najważniejsze wydarzenia  

Jedną z propozycji BUDMY 2020, na którą zwracamy uwagę jest Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, organizowane z myślą o czołowych producentach, inwestorach, liderach branży budowlanej, generalnych wykonawcach, przedstawicielach administracji publicznej, a także dystrybutorach materiałów i maszyn budowlanych. Hasłem spotkania jest: „Rozmawiamy o przyszłości”. To będzie miejsce do dyskusji o inwestycjach i perspektywach rynku budowlanego w Polsce. Partnerem merytorycznym najbliższej edycji forum jest EY (wcześniej znany jako Ernst & Young). Podjęte zostaną tematy zmian prawnych i podatkowych, które czekają sektor budowlany i generalnego wykonawstwa, będzie moa o problemach rynku z punktów widzenia różnych jego uczestników. Partnerstwo publiczno-prywatne oraz priorytety rozwoju projektów infrastrukturalnych, to kolejny z ważnych bloków tematycznych forum. O bolączkach branży takich jak: finansowanie inwestycji, waloryzacja kontraktów, braki kadrowe czy zbyt wolny proces cyfryzacji będą toczyć się rozmowy jeszcze przed rozpoczęciem BUDMY, gdyż  dwudniowe Forum Build 4 Future rozpoczyna się już w poniedziałek 3 lutego 2020 (build4future.pl).

Program Mieszkanie Plus na targach BUDMA

Na stoisku Ministerstwa Rozwoju (pawilon 3, stoisko 3) ofertę dla firm budowlanych i pracowni architektonicznych przedstawi spółka PFR Nieruchomości, która odpowiada za realizację rynkowej części programu Mieszkanie Plus.

Architekt Piotr Woliński 5 lutego o godz. 14.00 opowie o zasadach współpracy z pracowniami architektonicznymi w programie Mieszkanie Plus. Tradycją PFR Nieruchomości jest szukanie najlepszych projektów w drodze konkursów, co stwarza szansę wybicia się mniej znanym pracowniom w programie Mieszkanie Plus.

Na trzy dni targowe zaplanowano prezentację „Buduj z nami mieszkania na wynajem” – 4 lutego godz. 9.40 oraz 5 i 6 lutego godz. 10.40. Przedsiębiorcy budowlani będą mogli dowiedzieć się, według jakich procedur wybierani są wykonawcy osiedli w programie Mieszkanie Plus.

Ruszyła już druga edycja konkursu Architecture BUDMA Award, w którym pokazuje się i nagradza (oraz ich twórców) obiekty, budynki, przestrzeń publiczną, przedmioty czy projekty, wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i ich funkcjonalności. Obiekty do konkursu można zgłaszać do 9 stycznia 2020 roku, wystawa odbywa się podczas BUDMY.

Po raz kolejny podczas BUDMY 2020 ekipy dekarzy będą walczyć o tytuł najlepszej w Polsce w ramach 10. Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, które jednocześnie będą eliminacjami do Mistrzostw świata w Pekinie organizowanymi przez IFD (International Federation for the Roofing Trade). W szranki staną ekipy dekarskie z całej Polski. Jest to interesujące wydarzenie nie tylko ze względu na widowiskowość, ale też możliwość zaobserwowania technik montażu w kolejnych etapach powstawania dachu. Organizatorem Mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Na BUDMIE zostanie też rozstrzygnięty konkurs na MONTERA ROKU (w ramach kampanii DOBRY MONTAŻ), co odbędzie się podczas MONTERIADY 2020.

Program BUDMY 2020 jest jeszcze w trakcie dopracowywania, będziemy dopisywać na bieżąco najciekawsze wydarzenia. Strona targów BUDMA

Monteriada
Autor: Budma Pokaz montażu okien w czasie Monetriady na poznańskiej Budmie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej