Budimex pracuje i pomaga

2020-06-09 10:36
Budimex pracuje i pomaga
Autor: Budimex SA Budimex przeznacza ogromne środki na zabezpieczanie swoich pracowników przed koronawirusem, ale pomaga też finansowo służbie zdrowia

Na wszystkich budowach Budimex pracuje normalnie, problemy związane z koronawirusem mają jak dotąd niski wpływ na działanie firmy i realizację kontraktów budowlanych. Jednak firma jest świadoma, że kłopoty jej nie ominą, mimo to przekaże łącznie 1 mln zł na zakup sprzętu medycznego dla szpitalnych oddziałów zakaźnych.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

– Jako firma budowlana działająca na naszym rynku, czujemy się zobowiązani do udzielenia wsparcia w tym trudnym czasie. Chcemy pomóc w walce z pandemią koronawirusa, w ratowaniu życia i zdrowia ludzi. Przekażemy łącznie 1 milion złotych na zakup sprzętu medycznego tak potrzebnego teraz na oddziałach zakaźnych w szpitalach. Dodatkowo jesteśmy gotowi do wsparcia organizacji szpitala polowego, jeśli będzie taka konieczność. Nie możemy być obojętni, po prostu musimy pomóc – mówił i apelował w marcu Dariusz Blocher, prezes zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.

Na początku czerwca Budimex poinformował, że w ramach walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19udzieli wsparcia Miejskiemu Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu (MCUS), przekazując łącznie 1000 litrów płynów do dezynfekcji. Przekazane przez Budimex płyny będą wykorzystane do dezynfekcji w czterech domach pomocy społecznej oraz ośmiu dziennych domach pomocy, znajdujących się w strukturze MCUS we Wrocławiu. W tych placówkach przebywa łącznie ponad 900 osób, szczególnie narażonych na ciężki przebieg choroby COVID-19 w przypadku zakażenia.

Pomoc wrocławskim placówkom to kolejna inicjatywa Budimeksu w ramach walki z epidemią koronawirusa w Polsce. W marcu 2020 Budimex dołączył do akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy” i przekazał już blisko 3 mln złotych na zakup sprzętu medycznego do ponad 20 szpitali walczących z COVID. Pomoc finansowa w formie bezzwrotnej darowizny trafiła między innymi do placówek w Wałbrzychu, Raciborzu i w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej