Black Red White szyje maseczki dla Instytutu Matki i Dziecka

2020-04-01 15:05
Black Red White BRW pomaga
Autor: Black Red White Black Red White szyje maseczki dla Instytutu Matki i Dziecka

Maski zostaną rozdysponowane wśród pracowników niemedycznych Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, którzy mają codzienny kontakt z pacjentami, opiekunami oraz białym personelem. Marka Black Red White już od ponad roku wspiera Fundację Instytutu Matki i Dziecka.

- Po raz kolejny możemy liczyć na wsparcie Black Red White. Niezwłocznie po naszym apelu o pomoc otrzymaliśmy od polskiego producenta aż 2000 sztuk maseczek ochronnych. Część z nich została wyprodukowana przez pracowników zakładów Black Red White. Dziękujemy – mówi Dorota Kleszczewska, prezes zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Black Red White, jedna z największych polskich firm branży meblarskiej, rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych w zakładach produkujących obicia mebli wypoczynkowych.  

– Wszyscy stoimy w obliczu zupełnie nowej i trudnej sytuacji. Wiemy, jak ważne są teraz działania wspierające system ochrony zdrowia, dlatego postanowiliśmy wesprzeć Instytut Matki i Dziecka, który każdego dnia opiekuje się pacjentami onkologicznymi, dziećmi urodzonymi przedwcześnie czy z wrodzonymi chorobami genetycznymi. To grupa pacjentów wymagająca szczególnej troski, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju – mówi Michał Jaskulski, członek zarządu Black Red White.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej