Biurowiec Neptun w Gdańsku wybuduje Budimex

2012-03-09 14:11
Biurowiec Neptun
Autor: Hines Polska Biurowiec Neptun - wizualizacja

Budimex wybuduje w Gdańsku biurowiec klasy A. Spółka podpisała już umowę o roboty budowlane z inwestorem - firmą Hines Polska. Obiekt zostanie zrealizowany na terenie, gdzie jeszcze w ubiegłym roku znajdował się dom towarowy Neptun. Inwestycja o wartości ponad 77 mln złotych, zostanie wybudowana do września 2013 roku.

Budimex pozyskał kolejny kontrakt w Trójmieście. Pozyskana 8 marca umowa o roboty budowlane, o wartości 77,1 mln złotych netto, obejmuje wybudowanie obiektu biurowego w Gdańsku Wrzeszczu. Biurowiec klasy A zostanie wybudowany na miejscu domu towarowego Neptun.

Przeczytaj również: Biurowiec Alchemia w Gdańsku ma Precertyfikat LEED Platinum

Dom towarowy Neptun zmieni się w biurowiec

Biurowiec zostanie wybudowany na terenie gdzie od 1951 roku, znajdował się dom towarowy Neptun. Przypomnijmy, że od końca listopada 2011 roku, do stycznia 2012 roku, Budimex prowadził roboty związane z wyburzaniem obiektu handlowego. Deweloper, Hines Polska uzyskał pozwolenie na budowę 28 listopada 2011 roku.

Roboty budowlane w ramach realizacji

W ramach dlaszego etapu budowy Budimex zrealizuje roboty budowlane związane z przebudową sieci i przyłączy infrastuktury podziemnej budynku, remontem nawierzchni oraz dróg dojazdowych do obiektu. W ramach kontraktu budowlana spółka zagospodaruje teren wraz z obiektami małej architektury i zielenią. Zadanie obejmuje również roboty, które są niezbędne do włącznia w istniejący układ drogowy wewnętrznej sieci drogowej. Budimex wybuduje nowy zjazd z Al. Grunwaldzką, oraz zjazdu z ul. Brzozową, przy których zostanie wybudowany biurowiec. Inwestor, Hines Polska planuje również przeprowadzenie prac związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym budynku Cristal, z którym będzie sąsiadował biurowiec Neptun od ul. Brzozowej. Roboty budowlane powinny zakończyć się do końca września 2013 roku. Po tym terminie, Budimex będzie miał sześć tygodni, na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Inwestycja ma być oddana do użytku w listopadzie 2013 roku.

Biurowiec klasy A

Biurowiec Neptun będzie osiemnastokondygnacyjnym budynkiem klasy A. Obiekt w najwyższym punkcie będzie miał 84,7 metrów wysokości. Inwestycję będą tworzyły powierzchnie biurowe, sale konferencyjne oraz lokale handlowo-usługowe. Budynek będzie miał przeszkloną elewację, która doświetli biura światłem dziennym. Deweloper, zaplanował efektywne powierzchnie biurowe, które umożliwią podział pomieszczeń na moduły i tym samym zostaną dostosowane do potrzeb najemcy. Inwestor planuje uzyskać dla inwestycji międzynarodowy ekologiczny certyfikat BREEAM, który przyznawany jest projektom budowlanym realizowanym zgodnie z zasadami zielonego budownictwa. Biurowiec będzie miał trzykondygnacyjny podziemny parking na 161 miejsc postojowych.

Nazwa: Biurowiec Neptun
Lokalizacja: Al. Grunwaldzka, Gdańsk (Wrzeszcz), woj. pomorskie
Stan inwestycji: realizowana
Realizacja: 2012-2013
liczba kondygnacji: 17 naziemnych, 1 podziemna
pow. całkowita [m2]: 21,6 tys.
pow. użytkowa [m2]: 15 860 tys.
kubatura [m3]: 78,5 tys.

Inwestor: Hines Polska Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna AEDAS CE
Generalny wykonawca: Budimex SA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej