BIM DAYS 2021 – cyfrowa współpraca. Wirtualna konferencja Autodesk

2021-10-08 15:06
BIM DAYS 2020
Autor: Autodesk BIM DAYS 2021, tak jak rok wcześniej, odbędą się tylko wirtualnie

BIM DAYS 2021 odbędą się w terminie 20-22 października. Trzy dni, niemal 40 sesji, międzynarodowi prelegenci, tematy dla każdej grupy zaangażowanej w projekt i realizację inwestycji budowlanych. To już szósta edycja Autodesk BIM DAYS.

Autodesk BIM DAYS 2021 | Cyfrowa współpraca to konferencja skierowana do wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – architektów, konstruktorów i instalatorów, wykonawców oraz inwestorów prywatnych i publicznych. Lepsza, bardziej płynna współpraca pomiędzy tymi grupami w ramach inteligentnego modelu BIM pozwala na usprawnienie procesów przygotowania i realizowania inwestycji, a co za tym idzie zwiększenie efektywności poszczególnych etapów.

REJESTRACJA na BIM DAYS 2021

– BIM przestał już być nowością. Rynek coraz bardziej docenia korzyści, jakie przynosi praca w oparciu o jeden cyfrowy model. Coraz większe znaczenie mają analizy, użytkownicy częściej też szukają możliwości wykorzystania modelu w zarządzaniu nieruchomością. Kolejny ważny punkt to chmura – usprawnianie współpracy na placu budowy, przechowywanie nieograniczonej ilości danych na jednej platformie, przeglądanie projektów oraz ich bieżąca aktualizacja ułatwia zespołom pracę w ramach jednego źródła informacji od samego początku projektu – komentuje Przemysław Nogaj, AEC Territory Sales Executive, Autodesk.

Autodesk BIM DAYS 2021

Konferencja będzie okazją do poznania trendów i nowości w technologiach. Chmura, sztuczna inteligencja, projektowanie generatywne – to m.in. tematy na agendzie cyfryzacji w branży budowlanej. Rozwiązania takie jak Spacemaker, Tandem, Innovyze, GroundForces, Autodesk Construction Cloud, Upachin wypełniają „cyfrowe luki” w procesie realizacji inwestycji: od koncepcji poprzez rozruch aż do eksploatacji.

W ramach konferencji swoją premierę będzie miał raport „Zrównoważony rozwój cyfrowy w Polsce” pokazujący świadomość i podejście do zrównoważonego rozwoju w branży architektury i budownictwa.

Swoje doświadczenia zaprezentują czołowe firmy z rynku architektonicznego i budowlanego, w tym Adamietz, APA Wojciechowski, BIM Engineers, BlueBIM, Buro Happold, Erbud, Fort Polska, Grupa 5 Architekci, Murapol, PM Group oraz Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej