BIM DAYS 2021 – cyfrowa współpraca. Wirtualna konferencja Autodesk

2021-10-08 15:06
BIM DAYS 2020
Autor: Autodesk BIM DAYS 2021, tak jak rok wcześniej, odbędą się tylko wirtualnie

BIM DAYS 2021 odbędą się w terminie 20-22 października. Trzy dni, niemal 40 sesji, międzynarodowi prelegenci, tematy dla każdej grupy zaangażowanej w projekt i realizację inwestycji budowlanych. To już szósta edycja Autodesk BIM DAYS.

Autodesk BIM DAYS 2021 | Cyfrowa współpraca to konferencja skierowana do wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – architektów, konstruktorów i instalatorów, wykonawców oraz inwestorów prywatnych i publicznych. Lepsza, bardziej płynna współpraca pomiędzy tymi grupami w ramach inteligentnego modelu BIM pozwala na usprawnienie procesów przygotowania i realizowania inwestycji, a co za tym idzie zwiększenie efektywności poszczególnych etapów.

REJESTRACJA na BIM DAYS 2021

– BIM przestał już być nowością. Rynek coraz bardziej docenia korzyści, jakie przynosi praca w oparciu o jeden cyfrowy model. Coraz większe znaczenie mają analizy, użytkownicy częściej też szukają możliwości wykorzystania modelu w zarządzaniu nieruchomością. Kolejny ważny punkt to chmura – usprawnianie współpracy na placu budowy, przechowywanie nieograniczonej ilości danych na jednej platformie, przeglądanie projektów oraz ich bieżąca aktualizacja ułatwia zespołom pracę w ramach jednego źródła informacji od samego początku projektu – komentuje Przemysław Nogaj, AEC Territory Sales Executive, Autodesk.

Autodesk BIM DAYS 2021

Konferencja będzie okazją do poznania trendów i nowości w technologiach. Chmura, sztuczna inteligencja, projektowanie generatywne – to m.in. tematy na agendzie cyfryzacji w branży budowlanej. Rozwiązania takie jak Spacemaker, Tandem, Innovyze, GroundForces, Autodesk Construction Cloud, Upachin wypełniają „cyfrowe luki” w procesie realizacji inwestycji: od koncepcji poprzez rozruch aż do eksploatacji.

W ramach konferencji swoją premierę będzie miał raport „Zrównoważony rozwój cyfrowy w Polsce” pokazujący świadomość i podejście do zrównoważonego rozwoju w branży architektury i budownictwa.

Swoje doświadczenia zaprezentują czołowe firmy z rynku architektonicznego i budowlanego, w tym Adamietz, APA Wojciechowski, BIM Engineers, BlueBIM, Buro Happold, Erbud, Fort Polska, Grupa 5 Architekci, Murapol, PM Group oraz Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej