Będzie kolejna kładka pieszo-rowerowa nad Wartą. Umowę z miastem Poznań podpisał Budimex!

2023-06-09 15:14
Kladka pieszo rowerowa nad Warta
Autor: czerwonak.pl; poznan.pl Na zdjęciu wybudowana już kładka pieszo-rowerowej nad Wartą, która połączy Owińska z Poznaniem na wysokości Radojewa. Za rok Poznań będzie miał kolejną przeprawę

Budimex podpisał umowę z miastem Poznań na budowę kładki pieszo-rowerowej nad Wartą oraz Cybiną pomiędzy Berdychowem, Ostrowem Tumskim oraz Chwaliszewem. Wykonawca będzie odpowiedzialny za prace budowlane wraz z opracowaniem projektów wykonawczych.

Nowa kładka pieszo-rowerowa w Poznaniu

Inwestorem nowej kładki pieszo-rowerowej w Poznaniu jest Zarząd Dróg Miejskich. Celem budowy tej przeprawy jest ożywienie terenów nadwarciańskich. Warto podkreślić, że to nie będzie pierwsza taka kładka. W te wakacje można będzie korzystać z nowo budowanej kładki pieszo-rowerowej łączącej Owińska z Poznaniem na wysokości Radojewa.

Kładka w Radojewie jest już prawie gotowa. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Część mostowa składa się z trzech przęseł o konstrukcji podwieszonej z betonowym mostem o długości 133,7 m.

Nowa kładka, za budowę której odpowiedzialny będzie Budimex, obejmie dwa mosty dla pieszych i rowerzystów nad Wartą oraz Cybiną, zbudowane na wysokości ul. Berdychowo, a następnie zostanie poprowadzone przez cypel w południowej części Ostrowa Tumskiego (Zagórze) do Chwaliszewa.

Konstrukcja nad Wartą będzie liczyła 165 metrów długości, natomiast nad Cybiną - 117 metrów. Obie części, które będą tworzyły jednolitą całość, są analogiczne pod względem architektonicznym i konstrukcyjnym.

Nowa kładka nad Wartą i Cybiną będzie oświetlona, powstanie też monitoring miejski. Wykonawca zbuduje też towarzyszącą infrastrukturę techniczną, w tym sieci teletechniczną i kanalizacji deszczowej. Pojawi się również mała architektura, taka jak ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

Poznań podpisał umowę z Budimeksem

W postępowaniu przetargowym to Budimex złożył najkorzystniejszą ofertę i na nią zdecydowało się miasto już na początku roku. Jednak ze względu na odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w zakresie wyboru najkorzystniejszej oferty umowa z wykonawcą została podpisana dopiero teraz.

Wartość umowy wynosi 126, 945 mln zł netto. Termin realizacji prac to 23 miesiące od daty zawarcia umowy. Termin rozpoczęcia kontraktu nastąpił w dniu zawarcia umowy. Informacja, o tym iż oferta Budimexu została wybrana jako najkorzystniejsza została opublikowana w dniu 17.01.2023 r. w raporcie bieżącym nr 4/2023.

Zdjęcia z budowy kładki pieszo-rowerowej w Warszawie. Budowa wkracza w kolejny etap!

Przeczytaj też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej