Będzie kolejna kładka pieszo-rowerowa nad Wartą. Umowę z miastem Poznań podpisał Budimex!

2023-06-09 15:14
Kladka pieszo rowerowa nad Warta
Autor: czerwonak.pl; poznan.pl Na zdjęciu wybudowana już kładka pieszo-rowerowej nad Wartą, która połączy Owińska z Poznaniem na wysokości Radojewa. Za rok Poznań będzie miał kolejną przeprawę

Budimex podpisał umowę z miastem Poznań na budowę kładki pieszo-rowerowej nad Wartą oraz Cybiną pomiędzy Berdychowem, Ostrowem Tumskim oraz Chwaliszewem. Wykonawca będzie odpowiedzialny za prace budowlane wraz z opracowaniem projektów wykonawczych.

Nowa kładka pieszo-rowerowa w Poznaniu

Inwestorem nowej kładki pieszo-rowerowej w Poznaniu jest Zarząd Dróg Miejskich. Celem budowy tej przeprawy jest ożywienie terenów nadwarciańskich. Warto podkreślić, że to nie będzie pierwsza taka kładka. W te wakacje można będzie korzystać z nowo budowanej kładki pieszo-rowerowej łączącej Owińska z Poznaniem na wysokości Radojewa.

Kładka w Radojewie jest już prawie gotowa. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Część mostowa składa się z trzech przęseł o konstrukcji podwieszonej z betonowym mostem o długości 133,7 m.

Nowa kładka, za budowę której odpowiedzialny będzie Budimex, obejmie dwa mosty dla pieszych i rowerzystów nad Wartą oraz Cybiną, zbudowane na wysokości ul. Berdychowo, a następnie zostanie poprowadzone przez cypel w południowej części Ostrowa Tumskiego (Zagórze) do Chwaliszewa.

Konstrukcja nad Wartą będzie liczyła 165 metrów długości, natomiast nad Cybiną - 117 metrów. Obie części, które będą tworzyły jednolitą całość, są analogiczne pod względem architektonicznym i konstrukcyjnym.

Nowa kładka nad Wartą i Cybiną będzie oświetlona, powstanie też monitoring miejski. Wykonawca zbuduje też towarzyszącą infrastrukturę techniczną, w tym sieci teletechniczną i kanalizacji deszczowej. Pojawi się również mała architektura, taka jak ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

Poznań podpisał umowę z Budimeksem

W postępowaniu przetargowym to Budimex złożył najkorzystniejszą ofertę i na nią zdecydowało się miasto już na początku roku. Jednak ze względu na odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w zakresie wyboru najkorzystniejszej oferty umowa z wykonawcą została podpisana dopiero teraz.

Wartość umowy wynosi 126, 945 mln zł netto. Termin realizacji prac to 23 miesiące od daty zawarcia umowy. Termin rozpoczęcia kontraktu nastąpił w dniu zawarcia umowy. Informacja, o tym iż oferta Budimexu została wybrana jako najkorzystniejsza została opublikowana w dniu 17.01.2023 r. w raporcie bieżącym nr 4/2023.

Zdjęcia z budowy kładki pieszo-rowerowej w Warszawie. Budowa wkracza w kolejny etap!

Przeczytaj też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej