Barlinek przekazał maseczki lokalnym szpitalom

2020-05-21 17:51
Barlinek pomaga
Autor: Barlinek Dwa szpitale otrzymały maseczk od Grupy Barlinek

Barlinek, jak każda dzisiaj firma, odczuwa zagrożenia niesione przez koronawirusa, jednak w obliczu trwającej epidemii naturalnym odruchem jest pomagać innym. Na największą pomoc zasługuje i naprawdę jej potrzebuje – personel medyczny polskich szpitali.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Barlinek przekazał pracownikom szpitali 57 tysięcy sztuk, zarówno jednorazowych jak i specjalistycznych typu FFP3. Barlinek już pod koniec marca sfinansował zakup maseczek ochronnych, które trafiły do szpitali w Kielcach (2000 sztuk) i Barlinku (5000 sztuk). Firma wspiera lokalne jednostki, będąc blisko tych, którzy potrzebują na co dzień wsparcia i jednocześnie pracują w miejscach, gdzie koncentruje się działalność firmy. Jest to również docenienie ogromnego trudu i wysiłku personelu medycznego działającego w skrajnie trudnych warunkach. Z darów Barlinka skorzystało dotychczas 5 szpitali: Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze i Szpital Kielecki św. Aleksandra w Kielcach. Do tych placówek trafiło już w sumie  ponad 80 tysięcy sztuk sprzętu medycznego (maseczki i płyn do dezynfekcji).

Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 12 mln m2 rocznie, a sprzedaż podłóg prowadzona jest do 75 krajów na 6 kontynentach. Najważniejszym i najsławniejszym produktem jest Deska Barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej