Barlinek przekazał maseczki lokalnym szpitalom

2020-05-21 17:51
Barlinek pomaga
Autor: Barlinek Dwa szpitale otrzymały maseczk od Grupy Barlinek

Barlinek, jak każda dzisiaj firma, odczuwa zagrożenia niesione przez koronawirusa, jednak w obliczu trwającej epidemii naturalnym odruchem jest pomagać innym. Na największą pomoc zasługuje i naprawdę jej potrzebuje – personel medyczny polskich szpitali.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Barlinek przekazał pracownikom szpitali 57 tysięcy sztuk, zarówno jednorazowych jak i specjalistycznych typu FFP3. Barlinek już pod koniec marca sfinansował zakup maseczek ochronnych, które trafiły do szpitali w Kielcach (2000 sztuk) i Barlinku (5000 sztuk). Firma wspiera lokalne jednostki, będąc blisko tych, którzy potrzebują na co dzień wsparcia i jednocześnie pracują w miejscach, gdzie koncentruje się działalność firmy. Jest to również docenienie ogromnego trudu i wysiłku personelu medycznego działającego w skrajnie trudnych warunkach. Z darów Barlinka skorzystało dotychczas 5 szpitali: Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze i Szpital Kielecki św. Aleksandra w Kielcach. Do tych placówek trafiło już w sumie  ponad 80 tysięcy sztuk sprzętu medycznego (maseczki i płyn do dezynfekcji).

Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 12 mln m2 rocznie, a sprzedaż podłóg prowadzona jest do 75 krajów na 6 kontynentach. Najważniejszym i najsławniejszym produktem jest Deska Barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej