Awilux postawił na pomoc w dezynfekcji szpitala i karetek

2020-04-02 11:46
Awilux pomaga
Autor: Awilux Polska W walce z koronawirusem Awilux pomaga Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Lesznie

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zgłaszanymi brakami w jednostkach medycznych, firma Awilux wsparła finansowo Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Awilux postanowił przekazać na rzecz leszczyńskiego szpitala kwotę 50 000 zł, które mają zostać przeznaczone na zakup nowoczesnego urządzenia do dezynfekcji karetek i sal chorych oraz na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. Awilux jest jedną z pierwszych firm w regionie, które zaoferowały pomoc szpitalowi, by mógł pracować bez zakłóceń.

Marek Sprengel, Awilux Polska

Autor: Awilux

Marek Sprengel

– Zachęcam do wsparcia szpitala w Lesznie oraz innych placówek zdrowia przez firmy naszego regionu. Niedobory środków ochrony osobistej i sprzętu do walki z koronawirusem są katastrofalne. Tylko wspólne i odpowiedzialne działania pomogą nam przejść przez tę trudną, niemożliwą do przewidzenia w skutkach sytuację – mówi Marek Sprengel, prezes Awilux.

Przy okazji warto dodać, że zarząd firmy Awilux na czas trwania epidemii i kryzysu zawiesił wypłatę swoich wynagrodzeń i wprowadza ograniczenia inwestycyjne dotyczące nowych realizacji. Są to działania wyprzedzające i poczynione w celu zabezpieczenia wypłaty przyszłych płac dla swoich pracowników w kolejnych miesiącach.

Awilux jak dotąd utrzymuje produkcję i kontynuuje już rozpoczęte inwestycje, zachowując przy tym wszelkie środki bezpieczeństwa, które pomogą przetrwać podczas pandemii.

Awilux Polska, producent okien i drzwi, oferuje nowoczesne rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Celem Awilux Polska są rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej