Atrem ma zlecenie na budowie stadionu miejskiego w Białymstoku

2012-08-20 12:50
Stadion miejski w Białymstoku
Autor: MOSiR Białystok Stadion miejski w Białymstoku - makieta

Od czerwca 2012 roku polsko-hiszpańskie konsorcjum buduje stadion miejski w Białymstoku. W ramach realizacji wykonawca zlecił roboty firmie Atrem na kwotę ponad 9 milionów złotych. Stadion ma zostać oddany do użytku w 2014 roku.

Białostocki stadion miejski to kluczowa inwestycja dla miasta, której realizacja ruszyła w 2008 roku. Jednak w 2011 roku, inwestor - MOSiR zerwał umowę z wykonawcą i ponownie ogłosił przetarg na budowę. Generalny wykonawca - konsorcjum Hydrobudowa Polska, PBG i hiszpański Obrascon Huarte Lain (OHL) zlecił spółce Atrem wykonanie instalacji elektrycznych na terenie budowanego obiektu. Wartość podpisanej 17 sierpnia umowy opiewa na kwotę 9,35 mln złotych.

Przeczytaj również: Stadion miejski w Bielsku-Białej. Plac budowy przekazany wykonawcy

Stadion miejski w Białymstoku

Stadion miejski w Białymstoku ma być gotowy w 2014 roku. Obiekt będzie miał w całości zadaszoną widownię na 22,5 tys. miejsc. Dodatkowo, stadion będzie miał miejsca dla osób niepełnosprawnych (obok każdego stanowiska dla wózka zapewnione miejsce siedzące dla pomocnika). Widownia będzie miała oświetlenie o mocy, co najmniej 2500 lux. Pod widownią zostaną wybudowane 4 poziomy pomieszczeń użytkowych, zaadaptowanych na lokale pomocnicze, obsługujące i komercyjne.

Znajdować się tam będą m.in. pomieszczenia sportowe (siłownia, kręgielnia, bilard), a także zespół gastronomiczno-komercyjny (bary szybkiej obsługi, puby, restauracje, kioski z pamiątkami i informatorami, przestrzeń komercyjna) – dostępne z zewnątrz, tak by mogły funkcjonować niezależnie od imprez sportowych oraz od strony trybun, jako obsługa kibiców podczas meczów – ok. 4 tys. m2. Inwestycja pochłonie 206,45 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej