Aquapark w Kędzierzynie-Koźlu w ramach PPP. Miasto szuka inwestora

2012-09-05 13:25
Nowy basen w Krośnie
Autor: r.

Samorządy coraz chętniej realizują miejskie inwestycje w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne). Gmina Kędzierzyn-Koźle kosztem 40 mln złotych, zamierza wybudować w partnerstwie z prywatną firmą aquapark i ogłosiła przetarg na wybór inwestora. Wnioski przyjmowane są do 25 września.

W Kędziezynie-Koźlu na terenie podupadającego obiektu sportowego Azotor, przy ul.Mostowej władze miasta planują wybudować aquapark. 

Przeczytaj również: Kaliszanie mają nowoczesny park wodny. GALERIA

Gmina chce zrealizować park wodny w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) i w tym celu ogłosiła 31 sierpnia przetarg na wybór inwestora.

Aquapark w ramach PPP

Szacowany koszt inwestycji to blisko 40 mln złotych. Aquapark będzie miał, m.in. basen pływacki i rekreacyjny, bicze wodne, leżanki wodne oraz brodziki dziecięce ze zjeżdżalniami. Intencją Miasta jest stworzenie nowoczesnego obiektu z krytą pływalnią, strefą saun, wyposażonego w zewnętrzny basen wypływowy i niezależne, otwarte baseny sezonowe, fontanny, gejzery, armatki wodnne, a także rozbudowaną częścią brodzików dla dzieci. Zakłada się wyposażenie niecki basenu sportowego w podnoszone dno. Park wodny ma być dostępny pod względem technicznym jak i organizacyjnym dla osób niepełnosprawnych. Miasto w ramach przedsięwzięcia realizowanego w systemie PPP zamierza przekazać wybranemu w przetargu inwestorowi nieruchomość pod inwestycje, jest również gotowe partycypować finansowo w kosztach budowy obiektu.

Przetarg na wybór inwestora

Postępowanie ma na celu wyłonienie inwestora, którego zadaniem będzie sfinansowanie, zaprojektowanie, wybudowanie, utrzymanie oraz późniejsze zarządzanie obiektem przez okres około 25 lat. Osoby zainteresowane przetargiem mogą składać wnioski do 25 września, do godz. 10.00. Jeśli Miastu uda się znaleźć partnera, budowa mogłaby ruszyć w 2013 roku i zakończyłaby się najpóźniej w 2016 roku.

Szczegóły przetargu >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej