Amica wspiera walkę z pandemią

2020-04-22 10:17
Amica wspiera Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu
Autor: Amica

200 000 zł na leczenie, minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów otrzymał właśnie od Grupy Amica Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, przekształcony obecnie w jednoprofilowy szpital zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem. Na tym nie koniec...

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Wcześniej Grupa Amica, jeden z głównych europejskich producentów sprzętu gospodarstwa domowego, przekazała 40 000 zł Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach oraz 15 pralek, 13 suszarek, 9 chłodziarek, 4 zamrażarki, 2 kuchenki mikrofalowe, dziesiątki sztuk małego AGD oraz inne wsparcie rzeczowe szpitalom z całej Polski: z Poznania, ze Środy Wielkopolskiej, z Nowego Tomyśla, Łodzi, Nowego Targu, Radomska, Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Wejherowa czy Lublina.

Grupa Amica pomogła też Uniwersytetowi Medycznemu w Poznaniu w utworzeniu kolejnego laboratorium robiącego testy na obecność koronawirusa.

Teraz zarząd podjął decyzję o wsparciu kwotą 200 000 zł Szpitala im. Strusia przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu.

To nie wszystko. Amica przekazuje sprzęt AGD do szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, uniwersytetów medycznych, domów pomocy społecznej z całej Polski (m.in. uczelnie w Poznaniu i Lublinie, pogotowia w Łodzi i Nowym Targu, szpitale z województwa podkarpackiego. Dotychczas w ramach tej akcji firma wsparła takie instytucje 63 sztukami dużego AGD (pralki, suszarki, pralko-suszarki, chłodziarki, zamrażarki, chłodziarko-zamrażarki) oraz 75 sztukami małego AGD (kuchnie mikrofalowe, ekspresy do kawy, spieniacze do mleka, czajniki bezprzewodowe). Akcja trwa nadal, podane liczby znacząco jeszcze wzrosną.

Pomoc otrzymał także Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Wspierana przez grupę Fundacja Amicis przekazała 65 tabletów dla uczniów szkół podstawowych i średnich celem umożliwienia uczniom nauki zdalnej.

Olbrzymia większość naszych pracowników jest Wielkopolanami, poznaniakami. Dokładamy wszelkich starań, by ich chronić. Stąd właśnie decyzja o przeznaczeniu dodatkowych 200 000 zł na działalność szpitala, który jest obecnie  lecznicą zakaźną walczącą z epidemią koronawirusa w naszym regionie – powiedział Jacek Rutkowski, prezes zarządu Grupy Amica.

Amica dba również o swoich pracowników. Niezależnie od spełnienia wymogu odpowiedniej odległości między stanowiskami pracy, zamontowania odpowiednich przegród na liniach montażowych, a także wyposażenia pracowników mających kontakt z wieloma obszarami produkcji w przyłbice, przekazała też wszystkim pracownikom, w związku z nowymi wymogami wprowadzonymi przez rząd (dotyczącymi miejsc publicznych poza zakładem pracy), maseczki jednorazowego użytku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej