Amfiteatr w Stężycy wybuduje ABM Solid

2012-03-16 12:30
Amfiteatr w Stężycy (Starorzecze Wisły), woj. lubelskie
Autor: Pracownia architektoniczna DiM Architekci Amfiteatr w Stężycy - wizualizacja

W Stężycy, w województwie lubelskim zostanie wybudowany amfiteatr. Inwestycja o wartości ponad 20 mln złotych, będzie obiektem rekreacyjnym na miarę XXI wieku, z plażą, restauracjami i przestrzenią konferencyjną. Projekt ma na celu podniesienie atrakcyjności województwa lubelskiego. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych. Roboty budowlane w ramach projektu wykona tarnowska spółka ABM Solid.

W Stężycy, w województwie lubelskim, w Starorzeczu Wisły zostanie wybudowany amfiteatr dla 3 tys. widzów. Inwestorem projektu, który ma na celu podniesienie walorów rekreacyjnych Stężycy jest Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Generalnym wykonawcę budowy będzie ABM Solid. Strony podpisały 13 marca umowę o roboty budowlane na kwotę 9,4 mln złotych.

Przeczytaj również: Fabryka Sztuki na Księżym Młynie. Skanska buduje w Łodzi

Roboty budowlane jakie wykona ABM Solid

W ramach budowy ABM Solid wybuduje amfiteatr w kształcie fali, wraz tarasem widokowym na 3 tys. osób. Dodatkowo, wykonawca zbuduje drogi dojazdowe oraz ściezki pieszo-rowerowe, które będą uzupełnieniem projektu rekreacyjnego. Roboty budowlane mają potrwać do listopada 2012 roku, a amfiteatr ma rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2013 roku. Inwestycja ma na celu przystosowanie terenu do aktywnego wypoczynku nad Wisłą. Budowa amfitetaru jest drugim projektem pozyskanym przez ABM Solid, który dofinansuje Unia. Warto zaznaczyć, że projekt Starorzecze Wisły jest w 70 proc. współfinansowany z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Rekreacja nad Wisłą

Budowa Amfiteatru w zakłada zagospodarowanie nadwiślańskiego obszaru w Stężycy. W ramach projektu powstanie atrakcyjny obszar wypoczynkowy, który oprócz amfiteatru stworzą liczne obiekty wypocznynkowe. Docelowo, na nadwiślańskim terenie  zostanie wybudowana droga dojazdowa z grobli do plaż, ścieżki rowerowe, obiekty architektoniczne oraz nowe formy krajobrazowe. Nowe elementy ożywią przestrzeń i staną się miejscem rekreacji. Wśród atrakcji znajdą się, m.in: plaże piaszczyste i trawiaste, wiata w kształcie fali, (która umożliwi organizację wydarzeń sportowych), wypożyczalnia łodek i kajaków, a także restauracja i przestrzeń konferencyjna. Ponadto, zostaną wybudowane dwa mosty dla ludzi, rowerów i koni (o rozpiętości 54,3 i 36,6 metrów). Jednym z priorytetowych elementów inwestycji jest stadnina koni z zapleczem umożliwiającym uprawianie jeździectwa.

Amfiteatr w Stężycy (Starorzecze Wisły)

Nazwa: Amfiteatr w Starorzeczu Wisły
pow. zabudowy [m2]: 1080
status realizacji: planowana
realizacja: 2012-2013

Inwestor: Towarzystwo Przyjaciół Stężycy
Projekt architektoniczny: pracownia DiM Architekci (autorzy: Czesław Bielecki, Bartłomiej Martens)
Generalny wykonawca: ABM Solid SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej