ALUPROF wspiera finansowo, produkuje przyłbice i przekazuje środki ochrony dla szpitali

2020-04-07 8:10
Aluprof pomaga szpitalom
Autor: ALUPROF

Grupa Kęty i jej największe spółki zależne ALUPROF oraz Alupol Packaging przeznaczą w sumie 600 000 zł na pomoc placówkom medycznym w walce z pandemią koronawirusa. Po 200 000 zł otrzymały jednoimienny szpital zakaźny w Tychach oraz Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Bezpośrednie wsparcie finansowe od ALUPROF otrzymały: Szpital Wojewódzki i Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Szpital Wojewódzki w Opolu, szpital powiatowy w Chrzanowie oraz Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie. Przekazana pomoc finansowa umożliwi zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu i pacjentów oraz pozwoli wesprzeć działalność mającą na celu zapobieganie i zwalczanie pandemii.

2000 maseczek ochronnych dla personelu ALUPROF zakupił i przekazał także dla Śląskiego Szpitala w Cieszynie.

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas środki przyczynią się do wsparcia najpilniejszych potrzeb szpitali. Wierzymy, że działając wspólnie, uda się opanować pandemię i minimalizować jej skutki – komentuje Tomasz Grela , prezes zarządu ALUPROF.

ALUPROF produkuje przyłbice

W zakładzie ALUPROF w Goleszowie rozpoczęła się produkcja przyłbic ochronnych na większą skalę, by tym samym wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki medyczne w całym kraju. Wcześniej w zakładzie ALUPROF w Bielsku-Białej została uruchomiona produkcja przyłbic na drukarce 3D, odpowiadając tym samym na potrzeby zabezpieczenia pracowników firmy, szczególnie narażonych na kontakt z innymi ludźmi, np. podczas przyjmowania dostaw na magazyn.

ALUPROF jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka ma swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Roczne przychody ze sprzedaży ALUPROF S.A. przekraczają 297 mln EUR. Eksport stanowi około 40% ogólnej sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 2200 pracowników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej