ALUPROF wspiera finansowo, produkuje przyłbice i przekazuje środki ochrony dla szpitali

2020-04-07 8:10
Aluprof pomaga szpitalom
Autor: ALUPROF

Grupa Kęty i jej największe spółki zależne ALUPROF oraz Alupol Packaging przeznaczą w sumie 600 000 zł na pomoc placówkom medycznym w walce z pandemią koronawirusa. Po 200 000 zł otrzymały jednoimienny szpital zakaźny w Tychach oraz Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Bezpośrednie wsparcie finansowe od ALUPROF otrzymały: Szpital Wojewódzki i Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Szpital Wojewódzki w Opolu, szpital powiatowy w Chrzanowie oraz Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie. Przekazana pomoc finansowa umożliwi zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu i pacjentów oraz pozwoli wesprzeć działalność mającą na celu zapobieganie i zwalczanie pandemii.

2000 maseczek ochronnych dla personelu ALUPROF zakupił i przekazał także dla Śląskiego Szpitala w Cieszynie.

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas środki przyczynią się do wsparcia najpilniejszych potrzeb szpitali. Wierzymy, że działając wspólnie, uda się opanować pandemię i minimalizować jej skutki – komentuje Tomasz Grela , prezes zarządu ALUPROF.

ALUPROF produkuje przyłbice

W zakładzie ALUPROF w Goleszowie rozpoczęła się produkcja przyłbic ochronnych na większą skalę, by tym samym wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki medyczne w całym kraju. Wcześniej w zakładzie ALUPROF w Bielsku-Białej została uruchomiona produkcja przyłbic na drukarce 3D, odpowiadając tym samym na potrzeby zabezpieczenia pracowników firmy, szczególnie narażonych na kontakt z innymi ludźmi, np. podczas przyjmowania dostaw na magazyn.

ALUPROF jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka ma swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Roczne przychody ze sprzedaży ALUPROF S.A. przekraczają 297 mln EUR. Eksport stanowi około 40% ogólnej sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 2200 pracowników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej