AGRO SHOW 2021 z rekordem nowości

2021-09-28 11:30
AGRO SHOW 2021
Autor: PIGMiUR Zwiedzający AGRO SHOW 2021 na lotnisku w Bednarach k. Poznania mieli okazję zapoznać się z ofertą kilkuset wystawców

XXII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW (24-26.09.2021), mimo obaw i niepewności związanej z roczną przerwą spowodowaną pandemią, odbyła się bez przeszkód.

Jak podsumowuje wydarzenie organizator – Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych – pandemia i roczna przerwa nie wpłynęły na frekwencję ani odwiedzających (125 tys. osób) ani wystawców (536 firm), którzy przygotowali atrakcyjną ofertę.

Nowości na AGRO SHOW 2021

Na AGRO SHOW 2021 zaprezentowano maszyny, o których dwa lata temu mało kto jeszcze mówił i których nikt nie miał okazji zobaczyć wcześniej. Kombajny o ogromnej wydajności czy pierwsze w sektorze rolniczym maszyny autonomiczne przyciągały spragnionych nowinek technologicznych. Bogata, w porównaniu z poprzednimi edycjami AGRO SHOW, oferta maszyn do mechanicznego usuwania chwastów z pól potwierdziła umacniający się trend rolnictwa opartego na naturalnych metodach uprawy.

Znakiem firmowym AGRO SHOW są pokazy polowe. Także w tym roku prezentacje pracy maszyn na żywo były najbardziej oczekiwanym i efektownym elementem wystawy. Wzięły w nim udział maszyny produkcji firm AGRO-MASZ, BEDNAR FMT, JOSKIN POLSKA Sp. z o.o., KUHN Maszyny Rolnicze, Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” oraz Manitou. Pokazy mona było oglądać z trybun i na telebimie, na którym pokazywano zbliżenia poszczególnych elementów roboczych. Nowością był udział drona wspierającego pokazy. W ramach pokazów można było m.in. obejrzeć:

 • przejazd brony mulczowej
 • pracę chwastownika (brona uniwersalna)
 • przejazd rozrzutnika obornika
 • pracę ładowarki przegubowo-teleskopowej
 • pracę brony talerzowej do płytkiej uprawy
 • przejazd agregatu wielozadaniowego w uprawie bezorkowej
 • przejazdu pługa
 • prezentację wozu asenizacyjnego
 • pracę pielników na polu kukurydzy

AGRO SHOW to edukacja 

Od początku AGRO SHOW towarzyszy cel edukacyjny. I tym razem pierwszy dzień przeznaczony był przede wszystkim dla młodzieży, w którym wystawę odwiedziło ponad 120 wycieczek ze szkół rolniczych z całego kraju. W tym dniu odbył się także finał konkursu Mechanik na Medal. Z kolei rolnicy chętni poszerzyć swoją wiedzę o nowe technologie mogli wziąć udział w jednym z seminariów. W programie znalazły się tematy:

 • Rolnictwo precyzyjne z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej,
 • Wykorzystanie nowoczesnych technologii teledetekcyjnych w pracy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,
 • Innowacja Tu i Teraz: Efektywne wdrażanie innowacji sektora rolno-spożywczego.

Więcej informacji można szukać na stronie wydarzenia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej