Pobierz najnowsze wydanie „Obiektów Rolniczych”

2021-09-13 8:52
Obiekty Rolnicze 2021/22
Autor: redakcja Informatorów Obiekty Rolnicze 2021/22

Rolnicy coraz częściej stawiają na nowoczesne technologie budowlane związane ze wznoszeniem, wykańczaniem i wyposażaniem obiektów rolniczych. W połączeniu z cyfrowymi rozwiązaniami i wdrażaniem mechanizacji pozwala to wpływać na zwiększenie produktywności roślin, poprawę dobrostanu zwierząt oraz lepsze zarządzanie gospodarstwem.

Numer specjalny Informatora Budowlanego-murator poświęcony budownictwu rolniczemu podejmuje wiele istotnych kwestii związanych nie tylko ze wznoszeniem i modernizacją obiektów, lecz także z montażem odpowiednich instalacji czy wykorzystaniem nowoczesnych maszyn.

W najnowszym wydaniu poruszone zostały zagadnienia istotne zarówno dla potencjalnych inwestorów, wykonawców jak i projektantów. Dotyczą one m.in. najważniejszych założeń Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021–2027, a także etapów cyfrowej rewolucji w produkcji rolniczej – Rolnictwa 4.0. Z publikacji dowiesz się również, jak precyzyjne mogą być obecnie maszyny rolnicze oraz jakie są możliwe formy ich finansowania i ubezpieczenia. Inne zagadnienia dotyczą m.in. konstrukcji hal stalowych stosowanych jako przechowalnie płodów rolnych, zastosowania płyt warstwowych, instalacji fotowoltaicznych montowanych w gospodarstwach rolnych, wentylacji oraz oświetlenia w budynkach inwentarskich.

Ww. tematy opracowywane są przez fachowców, pracowników biur projektowych i uczelni wyższych. To już trzecia edycja „Obiektów Rolniczych”, a jej treściom merytorycznym patronuje Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa.

W „Obiektach Rolniczych” teoria spotyka się z praktyką, gdyż oprócz rzetelnej wiedzy w tytule znajdują się prezentacje oferty producentów z branży. Jest to zatem przestrzeń, w której potencjalny inwestor, projektant czy wykonawca może zgłębić interesujące go zagadnienia, jak również poznać firmy zajmujące się wznoszeniem obiektów, a także oferujące materiały konstrukcyjne i wykończeniowe, niezbędne urządzenia i instalacje oraz maszyny rolnicze.

Pobierz najnowsze wydanie "Obiektów Rolniczych".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej