A4 (Jarosław-Korczowa) zaprojektuje i zbuduje...

2009-09-17 16:19
Autostrada A4
Autor: GDDKiA

W rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrano najkorzystniejsze oferty w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę autostrady A4 na odcinkach Jarosław - Radymno i Radymno - Korczowa (granica państwa).

Konsorcjum firm, w składzie: Budimex Dromex i Ferrvial Agroman z Hiszpanii, za 969,2 mln zł wybuduje 25-kilometrowy, podkarpacki fragment autostrady A4 na odcinku Jarosław (węzeł Wierzbna) - Radymno. Zaś 22-kilometrowy odcinek Radymno-Korczowa (granica państwa) wybuduje grecka firma J&P Avax, za 818,5 mln zł.

Całość inwestycji będzie kosztować 1,7 mld zł, oszczędność w porównaniu z kosztorysem inwestorskim wyniosła około 560 mln zł.

Wpływ na wybór zwycięskich ofert miał tradycyjnie bilans ceny i oferowanego okresu gwarancji. Na składanie ewentualnych protestów wykonawcy mają 10 dni. Termin oddania autostrady A4 do ruchu na wspomnianych odcinkach to kwiecień 2012 r.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej