Przetargi budowlane w I kwartale 2010

2010-04-13 13:09
Droga ekspresowa S8. Przetargi budowlane_
Autor: GDDKiA

Według raportu TAI, podsumowującego liczbę przetargów i zleceń na usługi, wykonanie i dostawy w branży budowlanej opublikowane w I kwartale 2010, najwięcej przetargów ogłoszono na Śląsku oraz Mazowszu i najczęściej dotyczyły one drogownictwa.

W okresie od stycznia do marca 2010 r. opublikowanych zostało 60 578 przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy (bez sprzedaży). Porównując ten wynik z analogicznym okresem roku 2009, notowany jest wzrost liczby publikacji przetargowych - ogłoszono ich o ponad 5000 więcej.

Nieznacznie zmienił się jednak udział przetargów budowlanych w łącznej liczbie przetargów. W analizowanym okresie (styczeń - marzec) – 28 480 ogłoszeń dotyczyło szeroko pojętej branży budowlanej i było to 47% wszystkich przetargów. Natomiast w I kwartale 2009 roku takich przetargów było 50% wszystkich ogłoszeń.

Przetargi budowlane w I kw. 2010
Autor: Grupa Marketingowa TAI

Bardziej szczegółowa analiza przetargów dotyczących szeroko pojętej branży pokazuje, że z każdym miesiącem I kwartału notowano wzrost liczby ogłaszanych przetargów budowlanych. W styczniu było ich 7282, w lutym – 9043, a w marcu 12 155 ogłoszeń.

Najwięcej przetargów dotyczących branży budowlanej w I kwartale b.r. ogłoszono w województwie śląskim (4401). Na kolejnych miejscach znalazły się województwa mazowieckie (3872), dolnośląskie (2402) oraz wielkopolskie (2232). Natomiast najmniej ogłoszono ich w województwie lubuskim (680. Szczegółowe dane znajdują się poniżej.

Przetargi budowlane w I kw. 2010
Autor: Grupa Marketingowa TAI

Przetargi z branży budowlanej dotyczyły głównie drogownictwa (28% ogłoszeń) oraz prac energoelektrycznych
(25%). Na kolejnych miejscach, pod względem popularności, znalazły się przetargi dotyczące prac wodno-kanalizacyjnych (13%) oraz ciepłownictwa i gazu a także prac budowlanych – obiekty (po 8%). Szczegółowe zestawienie na wykresie niżej.

Przetargi budowlane w I kw. 2010
Autor: Grupa Marketingowa TAI

Warto jeszcze dodać, że 85% ogłoszeń dotyczących branży budowlanej miało formę przetargów nieograniczonych. 89% przetargów z branży budowlanej dotyczyło zleceń na usługi bądź wykonanie. Pozostałe ogłoszenia przetargowe dotyczyły dostaw.

Raport dotyczący przetargów z branży budowlanej w pierwszym kwartale 2010 roku powstał na podstawie monitoringu źródeł internetowych i prasy. Jego autorem jest Grupa Marketingowa TAI(dawniej Telefoniczna Agencja Informacyjna).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej