Mocno spada sprzedaż materiałów budowlanych

2013-01-10 14:42
Materiały budowlane
Autor: M. Sochaczewski

Hurtownie Polskich Składów Budowlanych (PSB) odnotowały w grudniu 2012 przychody ze sprzedaży niższe o 45% niż w listopadzie i o 31% niższe niż rok wcześniej w tym samym okresie.

Ponieważ przez kilka miesięcy 2012 roku sprzedaż materiałów budowlanych była nienajgorsza, to po spadkach w ostatnim czasie PSB odnotowało przychody ze sprzedaży w roku 2012 roku wyższe o 1% od osiągniętych w roku 2011, czyli wynoszących ok. 5 mld zł. Nie ma jeszcze ostatecznego wyniku finansowego za miniony rok.

A co do cen materiałów budowlanych w grudniu 2012, to w porównaniu do listopada nieznacznie wzrosły one dla instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (o 1,9%), farb, lakierów, tapet (1,5%), pokryć, folii dachowych i rynien (o 1,1%) oraz ściennych materiałów ceramicznych (0,8%).

Spadły natomiast ceny materiałów budowlanych takich jak: gazobeton (o 3,8%), narzędzia (2,9%), sucha zabudowa (2,2%), silikaty 2%), izolacja termiczna (1,1%), wyroby stalowe (1%) oraz chemia budowlana (0,8%). Ceny pozostałych materiałów budowlanych (m.in. cement, wapno, płytki ceramiczne, wyposażenie łazienek i kuchni, kostka brukowa, bramy i ogrodzenia) dystrybuowanych w hurtowniach PSB nie zmieniły się.

Trendy cenowe w PSB, grudzień 2012
Autor: Grupa PSB Trendy zmian cen materiałów budowlanych w hurtowniach PSB w grudniu 2012
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej