Wyniki finansowe MLP Group za III kwartał 2011 roku

2011-12-09 14:36
MLP Group
Autor: MLP Group

Deweloper MLP Group działający na rynku magazynowo-produkcyjnym wypracował w trzecim kwartale 2011 roku zysk, na poziomie 104,4 mln złotych. Spółka w opisywanym okresie osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 50 mln złotych netto. Tym samym, wartość portfela nieruchomości grupy zwiększył się o ponad 80 mln złotych, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Polski deweloper powierzchni magazynowo-biurowych - spółka MLP Group przedstawiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2011 roku.
W ciągu ostatnich 9 miesięcy firma wypracowała przychody ze sprzedaży na poziomie 54 mln złotych netto. Natomiast zysk operacyjny spółki osiągnął poziom ponad 104,4 mln złotych.

Przeczytaj również: Wyniki finansowe Awbudu za III kwartał 2011 roku

- W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2011 roku MLP Grup wypracował dobre wyniki finansowe. Odnotowaliśmy wzrost przychodów z tytułu najmu nieruchomości o ponad 15 proc. oraz systematycznie podpisujemy nowe umowy. Jest to dla nas potwierdzeniem, że nasz model biznesowy pozwala na osiąganie dobrych wyników nawet na rynku dość jeszcze nieustabilizowanym po ostatnich zawirowaniach - skomentował Radosław T. Krochta, członek zarządu MLP Group, odpowiedzialny w spółce za finanse.

Wyniki finansowe MLP Group za III kwartał 2011 roku

W trzecim kwartale 2011 roku, deweloper zawarł kontrakty z 12 najemcami, i tym samym wynajął blisko 21 tys. m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Jednocześnie wartość nieruchomości portfela MLP Group zwiększyła się na koniec trzeciego kwartału 2011 roku do 885,3 mln złotych netto, z 804,2 mln złotych, jakie spółka wypracowała na koniec 2010 roku.

Wyniki finansowe MLP group
Autor: MLP Group

Przychody spółki

Spółka MLP Group generuje przychody z najmu nieruchomości oraz rozpoznania zysków (lub strat) z tytułu zmiany wartości godziwej majątku inwestycyjnego Grupy.
Deweloper wypracował w ostatnich 9 miesiącach blisko 54 mln złotych netto, z tytułu najmu nieruchomości. Oznacza to, 15 proc. wzrost w stosunku do przychodów jakie firma osiągnęła w analogicznym okresie 2010 roku, natomiast przychody grupy z rozpoznania zysków na koniec trzeciego kwartału 2011 roku, wyniosły ponad 71,8 mln złotych.
Zysk z działalności operacyjnej bez uwzględnienia korekt wyceny nieruchomości inwestycyjnych, po trzecim kwartale 2011 roku kształtował się na poziomie 32,6 mln złotych, i był o 16 proc. wyższy, niż w tym samym okresie zeszłego roku. Wówczas zysk wyniósł 28 mln złotych.

Działalność MLP Group

Celem strategicznym Grupy jest stałe zwiększanie posiadanej powierzchni magazynowo-produkcyjnej i rozwój obecności na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Efektem tego będzie ugruntowanie pozycji dewelopera, jako długoterminowego partnera dla klientów rozwijających działalność operacyjną w tej części Europy. Grupa realizuje swój cel strategiczny m.in. poprzez:

  • strategiczne lokalizacje parków logistycznych z dostępem do istniejących, bądź planowanych, węzłów autostradowych i tras szybkiego ruchu oraz w pobliżu ważnych ośrodków miejskich zapewniających odpowiedni dostęp do przyszłych pracowników dla potencjalnych najemców,
  • realizację budynków w systemie "builtt o suit", który jest istotnym wyróżnikiem Spółki na rynku centrów magazynowo-produkcyjnych,
  • budowę banku ziemi, dzięki czemu będzie w stanie szybko odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie odbiorców i zaproponować wolne powierzchnie w każdej lokalizacji,
  • specjalizację w realizacji powierzchni produkcyjnych, które charakteryzują się wyższym poziomem zwrotu z inwestycji i dłuższym okresem najmu niż w przypadku powierzchni logistycznych,
  • ekspansję międzynarodową - największe zainteresowanie Zarządu budzą kraje rozwijające się i o rosnącym zapotrzebowaniu na powierzchnie magazynowo-produkcyjne. Obecnie Grupa, poza Polską, rozwija działalność na rynku rumuńskim.
Wyniki finansowe MLP Group
Autor: MLP Group
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej