Wieści z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa

2015-12-02 16:46
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Autor: brak danych

Coraz więcej dowiadujemy się o organizacji i personaliach nowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Nowym szefem tego urzędu został Andrzej Adamczyk, znany jest już również pozostały skład kierownictwa tego ministerstwa.  

W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa za sprawy związane z mieszkalnictwem będzie odpowiadał Kazimierz Smoliński (w randze sekretarza stanu) – prawnik, były prezes zarządu Stoczni Gdynia, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji.

Przeczytaj o nowym ministrze Infrastruktury i Rozwoju >>

Sektor budownictwa został powierzony Tomaszowi Żuchowskiemu (w randze podsekretarza stanu) – pracował wcześniej w Departamencie Budownictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Na podsekretarza stanu ds. kolejnictwa powołany został Piotr Stomma – inżynier, ukończył Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa (2005-2006), pełnił tę samą funkcje w Ministerstwie Transportu (2006-2007).

Za transport drogowy oraz kwestie dotyczące rozwoju sieci autostrad i dróg ekspresowych w randze wiceministrem będzie odpowiedzialny Jerzy Szmit – absolwent Wydziału Geodezji Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, senator VI kadencji, poseł VII kadencji Sejmu, nie startował w wyborach 2015.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej