Wiceminister infrastruktury i budownictwa podał się do dymisji

2017-09-29 13:31
Jerzy Szmit
Autor: brak danych Jerzy Szmit

Jeszcze tydzień temu przewodniczył polskiej delegacji w Moskwie, gdzie stronie polskiej udało się uzyskać dodatkowo 9,5 tys. zezwoleń na przewozy do i z krajów trzecich, a w piątek 29 września 2017 przestał być wiceministrem infrastruktury i budownictwa. Premier przyjęła dymisję Jerzego Szmita z pełnionej funkcji.

Decyzja musiała zapaść nagle, bo w lakonicznym komunikacie PAP cytuje Jerzego Szmita: „Podałem się do dymisji z dniem dzisiejszym. Powody są osobiste. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę szydło”.

Patrz też: GUNB ma nową szefową. Znamy przyczynę zmiany>>

Przypomnijmy, że Jerzy Szmit na wiceministra infrastruktury i budownictwa został powołany w listopadzie 2015. W resorcie odpowiadał za autostrady, drogi, transport drogowy i lotniczy. Ukończył studia na Wydziale Geodezji Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej dotychczasowej karierze był również posłem (2011-2015) i senatorem (2005-2007), olsztyńskim radnym (1994-1998 oraz 2010-2011), marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego (1998-1999).

Przeczytaj o akcji „Chcemy uczciwego budownictwa” >>

Jako wiceminister, Jerzy Szmit uczestniczył w organizowanych przez Muratoraplus konferencjach pod hasłem: „Chcemy uczciwego budownictwa” i bardzo wspierał to przedsięwzięcie, za co dziękujemy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej