UOKiK: Bilfinger przejmie kontrolę nad Tebodin

2012-04-16 15:14
przejęcie kontroli, UOKiK
Autor: UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Bilfinger Budownictwo kontroli nad holenderską spółką Tebodin.

Prezes Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydała 16 kwietania zgodę, na przejęcie przez spółkę Bilfinger Berenger Budownictwo kontroli na firmą Tebodin.

Przeczytaj również: Zmowa cenowa producentów płyt wiórowych? UOKiK rozpoczął kampanię „Przedsiębiorco, nie zmawiaj się!”

Oba podmioty realizują projekty z zakresu budownictwa ogólnego. Przypomnijmy, że dodatkowo, niemiecki Bilfinger świadczy usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami, a Tebodin prowadzi działalność doradczo-inżynieryjną. W ślad za decyzją UOKiK, Bilfinger będzie sprawował kontrolę nad Tebodin, i tym samym nabędzie wszystkie udziały w kapitale zakładowym holenderskiej firmy.

Stanowisko UOKiK

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKiK uznała, że przejęcie kontroli przez Instalexport, nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. W świetle prawa transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, w przypadku jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln złotych w Polsce.

Jeżeli połączenie nie nastapi w ciągu dwóch lat od wydania decyzji przez UOKiK, zgoda na koncentrację wygasa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej