UOKiK: Bilfinger przejmie kontrolę nad Tebodin

2012-04-16 15:14
przejęcie kontroli, UOKiK
Autor: UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Bilfinger Budownictwo kontroli nad holenderską spółką Tebodin.

Prezes Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydała 16 kwietania zgodę, na przejęcie przez spółkę Bilfinger Berenger Budownictwo kontroli na firmą Tebodin.

Przeczytaj również: Zmowa cenowa producentów płyt wiórowych? UOKiK rozpoczął kampanię „Przedsiębiorco, nie zmawiaj się!”

Oba podmioty realizują projekty z zakresu budownictwa ogólnego. Przypomnijmy, że dodatkowo, niemiecki Bilfinger świadczy usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami, a Tebodin prowadzi działalność doradczo-inżynieryjną. W ślad za decyzją UOKiK, Bilfinger będzie sprawował kontrolę nad Tebodin, i tym samym nabędzie wszystkie udziały w kapitale zakładowym holenderskiej firmy.

Stanowisko UOKiK

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKiK uznała, że przejęcie kontroli przez Instalexport, nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. W świetle prawa transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, w przypadku jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln złotych w Polsce.

Jeżeli połączenie nie nastapi w ciągu dwóch lat od wydania decyzji przez UOKiK, zgoda na koncentrację wygasa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej