Sobet: Walne Zgromadzenie spółki zadecyduje o splicie i emisji akcji

2010-07-15 12:51

Walne Zgromadzenie spółki Sobet (notowanej na NewConnect) zadecyduje o przeprowadzeniu splitu i emisji akcji. Z opublikowanych 14 lipca br. projektów uchwał wynika, że spółka przeprowadzi emisję akcji serii D z prawem poboru poprzedzając ją splitem akcji w stosunku 4:1. Sobet S.A. planuje pozyskać kilka  milionów złotych, które przeznaczy m.in. na środki obrotowe umożliwiające realizację większej ilości dużych kontraktów. Walne Zgromadzenie odbędzie się 16 sierpnia. Oferującym w ramach SPO będzie Wrocławski Dom Maklerski.

Zobacz koniecznie: Sobet już ma dobry rok

- Spodziewamy się, że split akcji wpłynie na poprawę płynności, a tym samym zwiększy atrakcyjność inwestycyjną spółki przed planowaną emisją akcji. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie środków z emisji akcji to przeznaczymy je na zwiększenie środków obrotowych. Z jednej strony pozwoli nam to na poszerzenie zakresu i stopnia kompleksowości wykonywanych prac, z drugiej strony zapewni odpowiednie zabezpieczenie dla realizacji wielu zleceń w jednym czasie, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia sezonowości naszej branży. Od początku roku notujemy coraz lepsze wyniki na poziomie przychodu, a nasz portfel rośnie znacznie szybciej niż w roku ubiegłym. Dlatego też staramy się zabezpieczyć przed sytuacją w której musielibyśmy rezygnować z niektórych zleceń tylko z uwagi na czasowo ograniczone moce przerobowe – mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Zobacz koniecznie: Sobet ma kontrakt na 5,7 mln zł

Fundusze private equity - Astoria Capital S.A. oraz BIOMED Investors S.A. złożyły już deklarację, że obejmą akcje o wartości co najmniej 1 mln zł.

- Z punktu widzenia spółki cieszy zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych, które na NewConnect wcale nie jest oczywiste. W przypadku Sobetu w naszej ocenie decyduje przede wszystkim wielkość generowanych przychodów oraz potencjał wzrostu. Liczymy, że realizacja kolejnych działań mających na celu budowę wartości akcji zachęci także inne instytucje do zainteresowanie się Sobetem - dodaje prezes Czajkowski.

Całkowita wartość netto portfela Sobet S.A. przekracza już 147 mln zł, z czego na 2010 r. przypada ponad 72 mln zł. W maju br. Sobet S.A. podpisał kontrakt ze Spółką Bilfinger Berger Budownictwo S.A. o wartości 29 mln zł. Dla porównania łączna wartość przychodów Sobet S.A. w roku 2009 wynosiła 64 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej