Sobet ma kontrakt na 5,7 mln zł

2010-06-15 16:01

Sobet S.A., spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego notowana na NewConnect, podpisała z Gminą Lewin Brzeski kontrakt o wartości netto 5,7 mln zł, w ramach którego przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu do budowy podziemnej infrastruktury metodą bezwykopową zrealizuje zadanie z zakresu budowy kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompowniami dla miasta Lewin Brzeski.

- Już w pierwszym kwartale br. docierało do nas dużo pozytywnych sygnałów świadczących o ożywieniu, zarówno ze strony gmin, jak i inwestorów prywatnych. Na rynku rusza coraz więcej inwestycji a nasz portfel zleceń rośnie znacznie szybciej niż w roku ubiegłym. Obecnie jego wartość na rok 2010 przekracza już 68 mln zł, przy całkowitych przychodach za rok 2009 na poziomie 64 mln zł. Pozyskana umowa będzie miała istotne znacznie dla wzrostu przychodów oraz poprawy rentowności już w perspektywie wyników za 2010 rok – mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Przedmiotem umowy jest realizacja zadania "Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i rurociągu tłocznego z przepompowniami dla miasta Lewin Brzeski". Do jego realizacji zostanie wykorzystany nowoczesny sprzęt do budowy podziemnej infrastruktury metodą bezwykopową.

- Stawiamy na poszerzanie rynku w obszarach pozwalających na zdobywanie wartościowych referencji. W naszym parku maszynowym znajdują się specjalistyczne maszyny (m.in. system mikrotunelingowy oraz hydrauliczna wiertnica pozioma), które pozwalają na realizację trudnych infrastrukturalnych zadań na dużą skalę. Dzięki temu możemy uczestniczyć w przetargach, które dla wielu spółek budowlanych są nieosiągalne. Jedną z wielu zalet tych maszyn jest to, że pozwalają eliminować do minimum zakłócenia w ruchu ulicznym i jak najmniej ingerować w środowisko – dodaje prezes zarządu spółki Sobet.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej