Rada nadzorcza Budimeksu ufa zarządowi

2012-08-28 13:07
Marek Michałowski
Autor: PZPB Marek Michałowski, prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa

Przewodniczący rady nadzorczej firmy Budimex, Marek Michałowski zaprzecza, jakoby domagał się dymisji prezesa zarządu firmy, Dariusza Blochera, za zakup firmy PNI, która właśnie ogłosiła upadłość.

Marek Michałowski, przewodniczący rady nadzorczej Budimeksu, w oficjalnym oświadczeniu stwierdza, że media źle zinterpretowały jego wypowiedzi w sprawie Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI specjalizuje się w infrastrukturze kolejowej). Przypomnijmy, chodzi o firmę, której udziały w ubiegłym roku Budimex kupił od PKP za 225 017 000 zł, i która właśnie (24 sierpnia 2012) złożyła w sadzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu.

- Podkreślam, że w obecnej sytuacji nie ma potrzeby, by rozpatrywać odpowiedzialność personalną jakiegokolwiek członka zarządu w sprawie zakupu PNI. Rada nadzorcza była od początku procesu szczegółowo informowana przez zarząd Budimeksu – zarówno o warunkach negocjacji i zakupu PNI, jak i kolejnych trudnościach, które wynikały z analiz rzeczywistej kondycji spółki już po jej przejęciu. Dziś zadaniem zarządu jest skoncentrowanie się na pomyślnym przeprowadzeniu układu i uratowaniu PNI – pisze w oświadczeniu Marek Michałowski, które także w imieniu całej rady nadzorczej deklaruje zaufanie i poparcie dla działań zarządu firmy.

Przeczytaj także, że mimo problemów z PNI Budimex nie zrezygnuje z tego segmentu budownictwa >>

Kłopoty Budimeksu z PNI sprawiły jednak, że zarząd firmy postanowił dokonać korekty danych finansowych Grupy za I półrocze 2012, aktualizując wartość firmy odpisem wysokości 45 000 000 zł. O takie same kwoty zmniejsza się również zysk brutto i zysk netto.

Ruszy modernizacja linii kolejowej Ciechanów-Mława
Autor: PKP PLK
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej