Mimo kłopotów PNI, Budimex chce inwestować w kolej. WIDEO

2012-08-27 14:30
Dariusz Blocher - prezes Budimeksu
Autor: www.newseria.pl

Mimo, że PNI - spółka zależna od Budimeksu złożyła wniosek o upadłość układową, Budimex nie zamierza rezygnować z inwestycji w kolej. – Wierzymy, że uda się przeprowadzić postępowanie układowe i przynajmniej część z kontraktów kolejowych PNI będzie mogło dokończyć – komentuje Dariusz Blocher prezes Budimeksu.

Sposobem na rozszerzenie działalności Budimeksu było zaangażowanie spółki w branżę kolejową, poprzez przejęcie Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI). Jak się okazało – bez sukcesu. PNI, należące wcześniej do grupy PKP, złożyło 24 sierpnia wniosek o upadłość układową. Nie oznacza to w tej chwili bankructwa, ale sytuacja, w jakiej znalazł się Budimex nie jest łatwa. Przypomnijmy, że główną działalnością Przedsiębiorstwa jest projektowanie, budowanie i modernizacja polskiej infrastruktury kolejowej. Budimex odkupił PNI w 2011 roku od PKP.

Budimex stawia na kolej

Zobacz także: Samowola budowlana. GUNB: opłata legalizacyjna w ratach

PNI buduje

Obecnie dwa z sześciu kontraktów mają olbrzymie straty, a nie udało się wynegocjować zmiany warunków kontraktu w PKP PLK. Projekty te obejmują roboty wykonywane na linii E30 (Kraków-Katowice) oraz w Skierniewicach (na linii Warszawa-Łódź).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej