Polnord ma nowego prezesa

2011-01-26 11:32

19 stycznia 2011 r. Rada Nadzorcza Polnordu przyjęła rezygnację Wojciecha Ciurzyńskiego z funkcji prezesa zarządu spółki i powołała na to stanowisko Bartosza Puzdrowskiego.

- Objęcie funkcji prezesa zarządu Polnordu to dla mnie duże wyróżnienie. Dzięki dokonaniom Wojciecha Ciurzyńskiego i pracy niezwykle profesjonalnego zespołu, Polnord doskonale poradził sobie z kryzysem na rynku nieruchomości, wyszedł z tej sytuacji wzmocniony i przygotowany do ugruntowania swojej pozycji w czołówce polskich deweloperów. Moim głównym zadaniem, oprócz podtrzymania wysokiej dynamiki sprzedaży mieszkań, będzie zwiększenie obecności Polnordu w pozostałych segmentach rynku nieruchomości poprzez rozwój całkowicie nowych projektów deweloperskich, które znakomicie poszerzą ofertę Polnordu w najbliższych latach i zwiększą sprzedaż – mówi prezes Bartosz Puzdrowski.

Zobacz koniecznie: Warszawa winna odszkodowanie spółce Polnord

- Polnord ma za sobą najtrudniejszy okres – przekształcenie w spółkę ściśle deweloperską i kryzys na rynku nieruchomości. Dzięki dorobkowi Wojciecha Ciurzyńskiego, zwłaszcza na tle innych deweloperów, Polnord dzisiaj ma się dobrze. Teraz nadszedł czas na zdynamizowanie naszej działalności, tak by Polnord miał szansę stać się wiodącym polskim deweloperem i spełnić oczekiwania swoich akcjonariuszy, co do wzrostu wartości spółki. Liczę, że pod nowym kierownictwem prezesa Puzdrowskiego, Polnord tę szansę w pełni wykorzysta – powiedział Ryszard Krauze, przewodniczący Rady Nadzorczej Polnord S.A.

Nowy prezes zarządu Polnord S.A. posiada wieloletnie doświadczenie w branży deweloperskiej - do niedawna był dyrektorem w Quinlan Private Golub (obecna nazwa: Avestus Real Estate) odpowiedzialnym za działalność firmy w Polsce i w krajach bałtyckich, a wcześniej dyrektorem ds. inwestycji w ECE Projektmanagement Polska, gdzie odpowiadał za realizację tak dużych projektów komercyjnych jak Nowe Miasto w Krakowie, Galeria Łódzka w Łodzi i Galeria Bałtycka w Gdańsku. W projekty deweloperskie jest zaangażowany od początku lat 90-tych. Jako menedżer ds. nieruchomości w spółce McDonald’s współtworzył wówczas jej sieć pierwszych placówek w Polsce.
Bartosz Puzdrowski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego – Wydziałów Filozofii oraz Zarządzania, posiada także tytuł MBA wspólnego programu UW i University of Illinois.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej