Podejmij wyzwanie - trwa konkurs na "Projekt Łazienki 2010"

2010-04-28 11:26
KOŁO Wisły – XII edycja konkursu na Projekt Łazienki
Autor: Sanitec Koło Sp. z o.o.

XII edycja konkursu na "Projekt Łazienki" cieszy się dużym zainteresowaniem internautów, o czym świadczy liczba wizyt na specjalnej stronie internetowej oraz pobranych z niej materiałów konkursowych. Zbliża się ostateczny termin składania prac, czyli 18 maja 2010 r. Na autora najlepszego projektu czeka 20 tys. zł!

Tegoroczna edycja konkursu to wspólna inicjatywa firmy Sanitec KOŁO i Miasta Stołecznego Warszawa. Celem organizatorów jest wybór najlepszej koncepcji na toaletę publiczną, która będzie służyć turystom i mieszkańcom stolicy. Sanitariat powinien harmonijnie wpisać się w krajobraz praskiego brzegu Wisły, nieopodal powstającego stadionu Narodowego. Zwycięska koncepcja ma szanse na realizację jeszcze przed mistrzostwami EURO 2012.

Po raz pierwszy uczestnicy konkursu mogli porozmawiać z organizatorami poprzez CZAT – Łazienka KOŁO Wisły. Na stronie www.konkurskolo.pl można znaleźć pytania i odpowiedzi, które padły podczas internetowej dyskusji. Dotyczą one głównie kwestii technicznych (co należy uwzględnić w projekcie) i organizacyjnych (warunki uczestnictwa w konkursie, terminarz).

Założenia konkursowe

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu sanitariatu, zgodnie z opisanym w regulaminie programem wewnętrznym i zewnętrznym. W części wewnętrznej, dostępnej przez cały rok, powinny być toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie gospodarcze. W części zewnętrznej, dostępnej w sezonie wiosenno-letnim, należy przewidzieć m.in. natryski, przebieralnie dla plażowiczów. Jednym z wymogów regulaminowych jest zastosowanie w projekcie produktów do aranżacji łazienek marek KOŁO i KERAMAG oraz akcesoriów łazienkowych z oferty Sanitec KOŁO. Ponieważ toaleta ma powstać na obszarze zalewowym porośniętym przez Łęg Wiślany, zaproponowane koncepcje powinny uwzględniać zabezpieczenie sanitariatu przed podejściem wód wezbraniowych Wisły.

- Po raz dwunasty podejmujemy inicjatywę poprawy stanu sanitarnego w miejscach użyteczności publicznej, a konkurs z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Podczas oceniania zgłoszonych koncepcji jury zwróci uwagę m.in. na ich nowatorstwo, funkcjonalność oraz walory architektoniczno-pejzażowe. Oczywiście prace muszą być także zgodne z obowiązującymi normami oraz regulaminem konkursu – mówi Jacek Ciszewski, kierownik ds. public relations Sanitec KOŁO.

Terminarz "Projektu Łazienki 2010"

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które złożą prace koncepcyjne w sekretariacie konkursu do 18 maja 2010 r. Decyzja Sądu Konkursowego zostanie ogłoszona 15 czerwca 2010 r. Jest o co walczyć - łączna pula nagród to 45 tys. zł.

Uczestnicy, którzy prześlą planszę projektową na adres organizatora, mogą wziąć udział także w internetowej edycji "Projektu Łazienki" na stronie www.konkurskolo.pl. Prace można umieszczać na stronie internetowej do 31 maja 2010 r. Od tego momentu do 10 czerwca głos należy do Internautów – twórca najpopularniejszego projektu otrzyma dodatkową nagrodę w wysokości 2 tys. złotych. Wręczenie jej nastąpi podczas finału „Projektu Łazienki” 15 czerwca 2010 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej