PBG ogłasza upadłość

2012-06-15 11:52
Drogi i autostrady w Polsce: jak zahamować spadek inwestycji drogowych w najbliższych latach?
Autor: Jupiterimages

Po Hydrobudowie Polska, kolejna spółka z Grupy PBG ogłasza upadłość. Tak zdecydował 13 czerwca poznański Sąd Rejonowy. Spółka otrzymała zgodę na zawarcie układu ze swoimi wierzycielami. Postanowienie o ogłoszeniu upadłości będzie prawomocne za tydzień, chyba że do tego czasu zostanie wpłynie do Sądu zażalenie.

Podobnie jak w przypadku Hydrobudowy, wszak to spółki tej samej grupy kapitałowej, Sąd zgodził się na pozostawienie na stanowiskach dotychczasowego zarządu firmy, ale wyznaczył sędziego komisarza oraz nadzorcę sądowego.

Przeczytaj o zagrożeniach bankructwami w branży budowlanej >> 

Co do planu spłaty swoich wierzytelności, PBG SA zamierza kontrahentom, którym jest winna do 100 tys. zł uiścić całą kwotę bez odsetek. Tym, których są to kwoty od 100 tys. do 1 mln zł zapłaci 80% należności. Najmniej dostaną wierzyciele domagający się spłaty wierzytelności powyżej 1 mln zł - 69%.

W planie układowym jest przewidziana również możliwość zamiany długu na kapitał na akcje spółki dla największych wierzycieli (powyżej 1mln zł) po cenie 40 zł za akcję.

Wraz z PBG i Hydrobudową, do sądu wpłynął jeszcze trzeci wniosek o upadłość kolejnej firmy z Grypy PBG. Chodzi o Aprivię, nową spółkę drogową w strukturze grupy.

Przypomnijmy, że upadłość układowa nie tyle oznacza ostateczne bankructwo firmy, co jej restrukturyzację i zaspokojenie wierzycieli.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej