Oknoplast pokazał swoje nowości. Showroom Oknoplastu robi duże wrażenie

2018-07-11 12:08
Oknoplast
Autor: Grupa Oknoplast Nowy biurowiec Grupy Oknoplast w w podkrakowskim Ochmanowie.

Grupa Oknoplast to nie tylko jeden z największych w Europie producentów okien PVC. Oknoplast to także ich czołowy eksporter. Swoje nowości, m.in. okno nowej generacji Lunar, drzwi tarasowe sterowane głosowo, czy inteligentne okno, które może zastąpić tablet lub komputer, Oknoplast zaprezentował dziennikarzom z polskich, włoskich i francuskich mediów.

Pretekstem do spotkania z dziennikarzami była niedawna przeprowadzka Oknoplastu do nowej siedziby w podkrakowskim Ochmanowie. Oknoplast pochwalił się także showroomem z innowacyjnymi produktami.

Oknoplast

Autor: Grupa Oknoplast

Możliwości inteligentnego okna zaprezentował dyrektor badańi rozwoju Grupy Oknoplast Mike Żyrek.

Inteligentne okno Oknoplastu

Na razie to prototyp, który Oknoplast chce upowszechnić. Okno wyposażone jest w matrycę LCD typu transparent z integrowanym panelem dotykowym. Na szybie można więc wyświetlać wszelkiego rodzaju obrazy, np. filmy czy strony internetowe, także zarządzać nimi, jak na urządzeniu dotykowym.

Oknoplast

Autor: Grupa Oknoplast

Okna i drzwi Oknoplastu można otwierać i zamykać wydając komendy głosowe.

Smart Voice Oknoplast

Oknoplast pochwalił się, że jest pierwszą na świecie firmą, która zaoferowała możliwość sterowania oknami, roletami, drzwiami zewnętrznymi i drzwiami tarasowymi za pomocą głosu. Wystarczy odpowiednia aplikacja oraz skonfigurowana centrala systemu. Okno lub drzwi reaguje na komendy głosowe. Do systemu można włączać kolejne urządzenia.

Okoplast

Autor: Grupa Oknoplast

Premiera okna nowej generacji Lunar miała miejsce na najważniejszych dla branży stolarki otworowej targach Fensterbau Frontalew w Norymberdze. Oprócz walorów estetycznych, Oknoplast zadbał także o wysokie parametry cieplne tego okna.

Okno Lunar Oknoplastu

W Oknoplaście zapewniają, że Lunar to okno nowej generacji, w którym dominuje szkło. Współczynnik przenikania ciepła Uw może osiągnąć wartość nawet 0,77 W/(m²K) dla okna referencyjnego, a więc można stosować je w domach pasywnych. W standardzie Oknoplast oferuje także zewnętrzne nakładki aluminiowe i szybę ze stepem, co sprawia, że profil skrzydła jest niewidoczny.

Oknoplast

Autor: Grupa Oknoplast

O sukcesach eksportowych Oknoplastu opowiadał dyrektor handlowy Grupy Oknoplast Tomasz Radecki.

Sukcesy eksportowe Oknoplastu

Dyrektor marketingu Oknoplastu Magdalena Cedro-Czubaj poinformowała, że w 2017 r. firma odnotowała rekordowe w swojej historii wyniki – sprzedała ponad 1,5 mln jednostek okiennych, m.in. na rynkach francuskim, włoskim i niemieckim. Przychód całej Grupy Oknoplast ze sprzedanej w 2017 r. stolarki wyniósł 640 mln zł, osiągając przy tym 5% dynamikę sprzedaży.

Dyrektor handlowy Oknoplastu Tomasz Radecki dodał, że udział eksportu w strukturze sprzedaży Oknoplastu wyniósł 72%, co czyni tę firmę jednym z największych polskich eksporterów pod względem wartości sprzedanych okien PVC.

Grupa Oknoplast jest jednym z największych producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 13 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoch i Węgier. W czerwcu 2013 powstała Grupa Oknoplast, w skład której wchodzą trzy marki: Oknoplast, WnD i Aluhaus. W ofercie grupy są okna i drzwi zewnętrzne z PVC i aluminium, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Oknoplast uruchomił też produkcję własnych pakietów szybowych. W firmie pracuje obecnie ok. 1,8 tys. osób.

Oknoplast

Autor: Grupa Oknoplast

Prezes Grupy Oknoplast Mikołaj Placek

Dokąd zmierza Grupa Oknoplast?

Prezes Grupy Oknoplast Mikołaj Placek szczycie się tym, że od początku działalności firma wprowadziła na rynek europejski ponad 50 innowacyjnych rozwiązań. I właśnie inwestowanie w innowacyjność jest oczkiem w głowie prezesa Placka. – Dominującym trendem wśród producentów, również w sektorze okołobudowlanym, stają się nowe technologie i jestem przekonany, że jest to obszar, w którym w najbliższym czasie czeka nas prawdziwa rewolucja – mówił Mikołaj Placek w czasie spotkania z dziennikarzami. – Dlatego od kilku lat pracowaliśmy nad rozwiązaniami smart home, które teraz z dumą prezentujemy. Wprowadzone przez Grupę Oknoplast technologie smart home pozwalające na sterowanie drzwiami, oknami i roletami za pomocą aplikacji na mobilnym urządzeniu, pilota lub włączników montowanych na ścianie. Jednym przyciskiem można więc wpuścić kogoś do mieszkania, np. gdy jesteśmy w pracy, albo zamknąć okna w domu, kiedy zbliża się burza, a my na przykład właśnie robimy zakupy w pobliskim sklepie. Co ważne, obsługa domu oparta na aplikacji umożliwia poszerzania tego typu rozwiązania o sterowanie kolejnymi sprzętami w gospodarstwie domowym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej