Nowy prezes w Skanska

2016-07-01 12:50
Piotr Janiszewski Skanska
Autor: Skanska SA Piotr Janiszewski, od 1 lipca 2016 prezes zarządu Skanska SA

Po 23 latach pracy, ze Skanska SA odchodzi Krzysztof Andrulewicz, dotychczasowy prezes zarządu. Od 1 lipca 2016 na tym stanowisku zastąpił go Piotr Janiszewski.

Nowy prezes jest również długo związany z firmą, bo od 1997 roku. Piotr Janiszewski ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządzającego spółki, odpowiedzialnego za jej działalność operacyjną, ale przeszedł drogę zawodową od menadżera projektu, przez dyrektora jednego z oddziałów, po wiceprezesa i dyrektora budownictwa inżynieryjnego. W latach 2007-2011 odpowiadał za budowę północnego odcinka autostrady A1 z Gdańska do Torunia o wartości 5,5 mld zł. Od teraz będzie odpowiadał za całokształt działalności jednostki wykonawczej Skanska w Polsce.

- Priorytetem jest dla mnie elastyczne reagowanie firmy na zmieniające się otoczenie rynkowe, aby długofalowo zapewnić jej stabilny rozwój. Sytuacja na polskim rynku budowlanym wymaga podejmowania przemyślanych decyzji uwzględniających to, co dzieje się dzisiaj oraz to, co wydarzy się na rynku zarówno w najbliższej, jak i dłuższej perspektywie – mówi Piotr Janiszewski.

Grupa Skanska w 2015 roku w Polsce osiągnęła 5,5 mld zł przychodów i 470 mln zysku operacyjnego. Skanska SA, która odpowiada za działalność firmy w obszarze generalnego wykonawstwa, stawia na lokalną obecność, bliskość klientów i innowacyjne technologie. Firma zajmuje się realizacją projektów kubaturowych i inżynieryjnych ze wszystkich segmentów rynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej