Nowy dyrektor nowej struktury

2008-08-04 12:41
Nowy dyrektor nowej struktury
Autor: Panattoni Europe Nowy dyrektor nowej struktury

Jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie - Panattoni Europe - poinformował o powołaniu BTS Group. Dyrektorem zarządzającym nowej struktury będzie Marek Foryński.

Powołanie nowego oddziału Panattoni, dedykowanego projektom BTS, jest reakcją na zmiany zachodzące w strukturze rynku powierzchni magazynowych. Realizowane na zamówienie inwestycje BTS (built-to-suit) są coraz większą częścią transakcji najmu zawieranych w Polsce.
"Zdecydowaliśmy się na takie posunięcie ze względu na znaczenie inwestycji BTS. Oprócz ich wzrastającego udziału w rynku należy podkreślić, że największe kontrakty zawierane w branży to właśnie built-to-suit. Przykładem może być rekordowa umowa wynajmu 56 tys. m2 firmie Leroy-Merlin w Strykowie, którą podpisaliśmy w pierwszym kwartale bieżącego roku" - komentuje Robert Dobrzycki, szef Panattoni Europe na Europę Środkowo-Wschodnią.

Zarządzenie nowym oddziałem powierzono Markowi Foryńskiemu. Nowy dyrektor zarządzający BTS Panattoni jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, ukończył również zarządzanie w Nottingham Business School, gdzie zdobył dyplom MBA. Przez ostatnie 2 lata związany był z Immo Industry Poland, gdzie pracował na stanowisku General Manager. W wolnym czasie uprawia sporty zimowe i wodne.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 150 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. W ubiegłym roku firma wybudowała 1 895 160 m2 powierzchni, a przez ostatnie dwa oddała do użytku w Europie prawie 1 000 000 m2 powierzchni magazynowej. Panattoni Europe obecny jest w Polsce od 2005 roku i przez ten czas zrealizował 23 projekty o łącznej wartości 485 mln euro - wybudował dotychczas  404 tys. m2 nowoczesnej powierzchni hal przemysłowych, a w budowie znajduje się kolejne 326 tys. m2. Według podpisanych w I kwartale 2008 r. umów najmu, firma zajmuje 30% rynku, 9 na 10 największych kontraktów w Polsce zostało zawartych przez Panattoni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej