Nie żyje Jerzy Krzanowski, współzałożyciel firmy meblarskiej Nowy Styl

2024-06-07 11:23
Nie żyje Jerzy Krzanowski, współzałożyciel firmy meblarskiej Nowy Styl
Autor: Piotr Waniorek / zelaznastudio.pl Jerzy Krzanowski

Po długich poszukiwaniach ogłoszono, że nie żyje Jerzy Krzanowski, biznesmen i współzałożyciel Nowego Stylu. Firmę meblarską Nowy Styl założył razem z bratem - dziś należy do jednej z największych w branży na terenie Europy. W 2021 roku znalazł się na liście najbogatszych Polaków. Poszukiwania trwały od 6 czerwca.

Spis treści

  1. Jerzy Krzanowski nie żyje. Zakończono poszukiwania
  2. Jerzy Krzanowski - współzałożyciel Nowego Stylu
Szkoła Budowania: Otoczenie Domu

Jerzy Krzanowski nie żyje. Zakończono poszukiwania

Ok. godz. 1 w nocy zakończyły się poszukiwania Jerzego Krzanowskiego, współzałożyciela firmy meblarskiej Nowy Styl. Uczestniczyli w nich policjanci i strażacy, psy tropiące oraz dron z kamerą termowizyjną. Ciało mężczyzny odnaleziono niedaleko miejsca zamieszkania. Dzień wcześniej, rano, wyszedł z domu w Krościenku Wyżnym (woj. podkarpackie) na spacer. Urwał się z nim kontakt, a zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. O godz. 14 rozpoczęto poszukiwania. Według dostępnych obecnie informacji, przyczyną śmierci mógł być rozległy zawał.

Poszukiwania zostały zakończone. Około godz. 1 ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych" - poinformowała PAP Komenda Miejska Policji w Krośnie.

Jerzy Krzanowski - współzałożyciel Nowego Stylu

Firmę meblarską Nowy Styl założył Jerzy Krzanowski ze swoim bratem Adamem w 1992 roku - zaczynali od produkcji 3 modeli krzeseł, zatrudniali 7 pracowników. Już w latach 2000. rozpoczęli produkcję mebli biurowych. W 2022 Nowy Styl produkował siedziska stadionowe na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze oraz na rozgrywki UEFA; obecnie firma zatrudnia 3500 osób i współpracuje z największymi korporacjami, wyposażając ich powierzchnie biurowe. Dysponuje ponad 250 liniami produkcyjnymi posiada 28 showroomów na całym świecie.

Jerzy Krzanowski angażował się w rozwój biznesu na Podkarpaciu oraz w działania charytatywne, m.in. pomagając młodym talentom poprzez Fundację im. Janusza Korczaka - co roku FJK wspiera kilkudziesięciu uczniów, wspierając ich w trudnej sytuacji życiowej.

Uhonorowany m.in. przez "Dziennik Gazetę Prawną" tytułem "Wizjonera 2015", a w konkursie "Forbesa" BrandMe CEO - "Lidera XXI wieku". Laureat plebiscytu Top Charity 2023.

W 2021 roku Krzanowski wspólnie z bratem uplasował się na 57. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków magazynu "Forbes".

W 2019 roku Jerzy Krzanowski został jednym z dwóch wspólników Roberta Lewandowskiego - z Jackiem Trybuchowskim założyli wspólnie restaurację Nine's na terenie Browarów Warszawskich. 

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci współzałożyciela naszej firmy Pana Jerzego Krzanowskiego. Człowieka wyjątkowego, rodzinnego i kreatywnego, wspierającego nas zawsze wspaniałymi ideami. W imieniu Zarządu oraz wszystkich Pracowników firmy Nowy Styl składamy kondolencje pogrążonej w bólu Rodzinie - napisali przedstawiciele firmy Nowy Styl w serwisie LinkedIn.

Źródło: Nowy Styl, PAP
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej